Anton Hrachovský Správy

Pri Nových Zámkoch začnú železničné výluky: Cestujúci môžu využiť náhradnú prepravu

Ak cestujete vlakom, dajte si pozor na blížiace sa výluky. V okolí Nových Zámkov sa budú v najbližších dňoch konať hneď dve.

Ilustračný obrázok k článku Pri Nových Zámkoch začnú železničné výluky: Cestujúci môžu využiť náhradnú prepravu
Zdroj: Dnes24.sk

Cestujúci, ktorí využívajú možnosť presúvať sa vlakom, budú musieť rátať so zdržaním kvôli výlukám. V najbližších dňoch sa to týka až dvoch úsekov, ktoré ležia neďaleko Nových Zámkov.

Výluky pri Nových Zámkoch

Prvá z výluk sa bude konať v stredu 4. decembra 2019, presnejšie od 8:10 do 13:50. Dotkne sa trate na úseku medzi Hurbanovom a Bajčom.

V rámci tejto výluky sa v stanici Hurbanovo vo v. č. 7,8 zrealizuje navarenie srdcovky a jazyka. V uvedenom medzistaničnom úseku príde aj na strojný výrub porastu zasahujúceho do prechodového prierezu. O práce sa postará pracovisko SMSÚ ŽTS TO Nové Zámky.

Výluka sa dotkne aj inej trasy neďaleko Nových Zámkov. Železnice Slovenskej republiky budú 3. decembra 2019 realizovať výlukové práce v úseku Chotín – Hurbanovo. Stane sa tak v čase od 8.:20 do 13:40.

V rámci tejto výluky sa v železničnej stanici Chotín vo v. č. 6 zrealizuje navarenie srdcovky a v uvedenom medzistaničnom úseku strojný výrub porastu zasahujúceho do prechodového prierezu. Práce má na starosti pracovisko SMSÚ ŽTS TO Nové Zámky.

V prípade oboch výluk sa jedná o jednokoľajný medzistaničný úsek. „Cestujúca verejnosť bude preto prepravovaná náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca ZSSK,“ uvádzajú železničiari.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM