Viktória Botošová Rôzne

Premiér Fico v Dvoroch: Potravinová sebestačnosť Slovenska by mala dosiahnuť o 5 rokov 80%

Premiér dnes zavítal do nášho okresu. Podľa Roberta Fica, by mala potravinová sebestačnosť SR dosiahnuť o 5 rokov 80%. Vláda vraj chce tiež zatraktívnenie poľnohospodárstva pre mladých.

Ilustračný obrázok k článku Premiér Fico v Dvoroch: Potravinová sebestačnosť Slovenska by mala dosiahnuť o 5 rokov 80%
Zdroj: TASR

O Celoslovenských dňoch poľa, ktoré prebiehajú v týchto dňoch v neďalekých Dvoroch nad Žitavou, sme vás už informovali v článku – Minister Jahnátek v Dvoroch začal optimisticky: Tento rok mal byť pre slovenských poľnohospodárov výnimočný! FOTO. Dnes do nášho okresu zavítal samotný premiér.

Do roku 2020 by malo Slovensko dosiahnuť 80-% hranicu sebestačnosti vo výrobe potravín. Počas druhého dňa Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou to dnes povedal premiér Robert Fico.

„Chceme vrátiť život na polia, ktoré sú dnes často opustené. Máme dva a štvrť milióna hektárov ornej pôdy a pasienkov, napriek tomu polovicu potravín dovážame zo zahraničia,“ skonštatoval.

Podľa jeho slov chce vláda urobiť čo najviac krokov k tomu, aby sa poľnohospodárstvo zatraktívnilo najmä pre mladých ľudí.

Na tohtoročnom 4. ročníku Celoslovenských dní poľa sa v Dvoroch nad Žitavou v okrese Nové Zámky stretli zástupcovia vyše 50 osivárskych a chemických spoločností s 844 založenými pokusmi a 86 vystavovateľov poľnohospodárskej techniky.

Počas dvoch dní ponúkajú vystavovatelia prehliadku poľných pokusov odrôd poľnohospodárskych plodín, ochrany a výživy rastlín i poľnohospodárskej techniky. Súčasťou Celoslovenských dní poľa je expozícia hospodárskych zvierat spojená so súťažou v orbe konským záprahom.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM