Viktória Botošová Krimi

Predavačka ležala na zemi, nad ňou lupič s nožom v ruke: Zachránilo ju len jediné...

Vo veľmi nebezpečnej situácii sa ocitla predavačka v obchodnom centre. Pozrite ako sa zachránila. Po lupičovi policajti pátrajú.

Ilustračný obrázok k článku Predavačka ležala na zemi, nad ňou lupič s nožom v ruke: Zachránilo ju len jediné...
Zdroj: TASR

O prípade maskovanej lúpeže, podala informácie hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Neznámy páchateľ maskovaný okuliarmi zazvonil v nedeľu podvečer na zadný vchod skladu v obchodnom centre v Leviciach. Potom, ako predavačka otvorila dvere ju podľa slov hovorkyne, muž zatlačil do vnútra a povedal jej, aby otvorila trezor. „Žena začala kričať a snažila sa utiecť, pričom spadla na zem. Nad bezbrannou predavačku ležiacou na zemi stál páchateľ s nožom v ruke s dĺžkou čepele asi 20 cm,“ uvádza Božena Bruchterová.

Predavačka vyplašila lupiča

Podľa ďalších slov hovorkyne, hlasný krik poškodenej počula jej kolegyňa z predajne a pribehla do skladu. Keď ju páchateľ uvidel vybehol von a z miesta ušiel naprázdno. „Z predajne nič nezobral. Predavačka pri páde utrpela ľahké zranenia,“ informuje krajská hovorkyňa.

Takýto je opis hľadaného lupiča. „Muž mal asi 190 cm bol plnoštíhlej postavy. Oblečenú mal tmavú zimnú vetrovku, sivé nohavice s oranžovými vreckami a na hlave kapucňu. Obuté mal robotnícke topánky. Cez tvár mal previazanú tmavú šatku a na očiach plastové ochranné okuliare,“ dodala Bruchterová. Po páchateľovi policajti pátrajú.

Polícia žiada o pomoc svedkov

Polícia zároveň žiada o pomoc pri pátraní aj prípadných svedkov, ktorí sa 11. januára 2015 v čase okolo 17:00 hodiny pohybovali na ulici Turecký rad pri obchodnom centre City Park a všimli si čokoľvek, čo by polícii pomohlo pri zistení páchateľa, aby svoj poznatok oznámili na bezplatnom čísle polície 158.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Levíc začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže, za ktorý v zmysle zákona hrozí páchateľovi v prípade jeho zistenia a preukázania viny trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM