Viktória Botošová Krimi

Polícia hľadá svedkov: Vodič z miesta nehody ušiel, telo chodca (†55) našli v priekope

Tragédia na našich cestách. Novozámockí policajti žiadajú o pomoc pri hľadaní vodiča. Ten zrazenému chodcovi (†55), neposkytol ani prvú pomoc a z mesta nehody ušiel!

Ilustračný obrázok k článku Polícia hľadá svedkov: Vodič z miesta nehody ušiel, telo chodca (†55) našli v priekope
Zdroj: TASR

O prípade bezohľadného vodiča informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková. „Včera 7.januára 2015 v čase od 8:30 hod. do 13:20 hod. došlo na ceste medzi obcami Kamenný Most a Kamenín k tragickej udalosti,“ uvádza hovorkyňa.

Neznáme vozidlo, podľa jej slov pravdepodobne zachytilo chodca (†55). „Vodič nezastavil, neposkytol zranenému prvú pomoc a z miesta dopravnej nehody ušiel. Telo už nebohého muža bolo nájdené v priekope vedľa cesty,“ povedala Čuháková.

Ako ďalej uvádza, na mieste tejto udalosti bola policajtmi vykonaná obhliadka miesta nehody a k vyšetrovaniu okolnosti nehody boli prizvaní aj znalci z odboru súdneho lekárstva a cestnej dopravy.

Vyšetrovateľ Policajného zboru začal podľa jej slov trestné stíhanie vo veci pre trestné činy usmrtenia a neposkytnutia pomoci.

Ak ste boli svedkom nehody pomôžte. „Polícia žiada prípadných svedkov tejto nehody, aby sa ozvali na t.č. 158 prípadne na ktoromkoľvek policajnom oddelení. Ich svedectvo môže prispieť k objasneniu okolnosti tejto udalosti, prípadne k totožnosti vodiča alebo k identite vozidla,“ dodala.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM