Viktória Botošová Krimi

Policajti sa aj v novom roku zamerajú na takéto kontroly: Všetky dôležité info pre vodičov vnútri!

Dopravní policajti pokračujú v kontrolách aj v novom roku. Dávajte si pozor, lebo vás vôbec nemusia zastaviť. To, že ste si nedali pozor zistíte, až keď vám domov príde nepotešujúca obálka. Pozrite sa, kedy policajti zaostria na náš okres.

Ilustračný obrázok k článku Policajti sa aj v novom roku zamerajú na takéto kontroly: Všetky dôležité info pre vodičov vnútri!
Zdroj: TASR

Byť ostražitý sa oplatí. Muži zákona budú opäť striehnuť na našich cestách, a aj keď vás nikto nezastaví, nemusí to znamenať, že ste ich pozornému oku unikli.

„V období 2. kalendárneho týždňa bude prebiehať celoslovenská osobitná kontrola zameraná na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel,“ informuje krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. Na území Krajského riaditeľstva PZ v Nitre bude kontrola vykonaná na území okresov Nitra, Šaľa, Komárno, Nové Zámky, Levice a Topoľčany

Policajti sa aj teraz zamerajú hlavne na porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz hlavnými príčinami dopravných nehôd. Ako prezradila Božena Bruchterová, hovorkyňa KR PZ v Nitre, jedná sa hlavne o rýchlosť jazdy, porušenia základných povinností vodiča, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde.

„Polícia i touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom,“ informuje hovorkyňa.

Ako ďalej prezradila, polícia v poslednom období eviduje viacero dopravných nehôd pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu účastníkov cestnej premávky.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM