Rastislav Búgel Krimi

Policajti idú znovu kontrolovať vodičov v našom okrese: Všetky dôležité info vnútri!

S policajnými kontrolami, zdá sa, roztrhlo vrece. Aj počas nasledujúceho týždňa by si vodiči v našom okrese mali dávať pozor.

Ilustračný obrázok k článku Policajti idú znovu kontrolovať vodičov v našom okrese: Všetky dôležité info vnútri!
Zdroj: TASR

Ostražitosti za volantom nie je nikdy dosť. Aj počas budúceho týždňa prebehne na slovenských cestách veľká kontrola zameraná na dodržiavanie predpisov. Kontrola zasiahne aj okresy Nitrianskeho kraja. „Na území Krajského riaditeľstva PZ v Nitre bude kontrola vykonaná na území okresov Nitra, Šaľa, Topoľčany, Komárno, Nové Zámky a Levice,“ informuje nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Policajti sa aj teraz zamerajú hlavne na porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz hlavnými príčinami dopravných nehôd. Ako prezradila Renáta Čuháková, hovorkyňa KR PZ v Nitre, jedná sa hlavne o rýchlosť jazdy, porušenia základných povinností vodiča, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde.

„Polícia i touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom,“ informuje Čuháková. Ako ďalej prezradila, polícia v poslednom období eviduje viacero dopravných nehôd pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu účastníkov cestnej premávky.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM