Viktória Botošová Krimi

Policajné kontroly na cestách: Novozámocký okres bude opäť pod drobnohľadom dopravákov!

Dopravní policajti pokračujú v pravidelných kontrolách. Pozrite sa, kedy zaostria na náš okres.

Ilustračný obrázok k článku Policajné kontroly na cestách: Novozámocký okres bude opäť pod drobnohľadom dopravákov!
Zdroj: Policajný zbor SR

Muži zákona budú opäť striehnuť na našich cestách, a aj keď vás nikto nezastaví, nemusí to znamenať, že ste ich pozornému oku unikli.

„V období 7. kalendárneho týždňa bude prebiehať celoslovenská osobitná kontrola zameraná na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel,“ informuje krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková. Na území Krajského riaditeľstva PZ v Nitre bude kontrola vykonaná na území okresov Nitra, Šaľa, Topoľčany, Komárno, Nové Zámky a Levice.

Policajti budú, podľa slov hovorkyne, dokumentovať tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú na základe analýz dopravnej nehodovosti hlavnými príčinami dopravných nehôd. Pôjde najmä o rýchlosť jazdy, porušenia základných povinností vodiča, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde.

„Polícia i touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom,“ dodala hovorkyňa Čuháková.

Ako ďalej prezradila, polícia v poslednom období eviduje viacero dopravných nehôd pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu účastníkov cestnej premávky.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM