Krimi

Podvodníci sa nezastavia pred ničím: Ďalšie dôchodkyne prišli o TISÍCE eur!

Seniori sa stávajú terčom útokov podvodníkov stále častejšie. Polícia vyzvala na opatrnosť.

Ilustračný obrázok k článku Podvodníci sa nezastavia pred ničím: Ďalšie dôchodkyne prišli o TISÍCE eur!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Polícia v Komárne upozorňuje na množiace sa prípady podvodov páchaných na senioroch.

Žiadal ju o tisíce

O peniaze a šperky v celkovej hodnote minimálne 1 000 eur prišla 88-ročná žena, ktorú údajný vnuk telefonicky žiadal o 14 000 eur, inak pôjde na päť rokov do väzenia.

Dôchodkyňa v domnienke, že volá jej skutočný vnuk, reagovala, že má doma len 500 eur a v banke terminovaný vklad, z ktorého tak narýchlo peniaze nevyberie.

Volajúcemu stačila aj táto suma, zároveň ženu požiadal o všetky jej šperky, na ktoré už vo vchode domu čakala údajná advokátka. V rukách podvodníkov skončilo 500 eur, tri zlaté prstene a jedna retiazka, informovala polícia.

Prečítajte si tiež

Peniaze odovzdala

Po telefonáte od údajného advokáta si robila starosti o svoju vnučku aj 71-ročná žena z obce pri Komárne. Vnučka sa mala nachádzať na polícii a potrebovala peniaze na právne zastupovanie, keďže sa dopustila trestného činu.

Následne sa v telefóne ozvala aj žena, ktorá plakala a dôchodkyni povedala, že ju chytili policajti, lebo mala pri sebe drogy v taške.

Tie však údajne neboli jej, len niekomu pomáhala tašku odniesť. Od poškodenej si pýtala sumu 3 000 eur. Dôchodkyňa doma takú sumu nemala, do obálky dala 2 200 eur a odovzdala ich neznámemu vodičovi taxislužby.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM