Viktória Botošová Krimi

Podozriví sa predstavili ako policajti, ukázali aj služobné preukazy: Dôverčivú dôchodkyňu (65) okradli o úspory a šperky

Falošní policajti zazvonili pri dverách, preukázali sa aj služobnými preukazmi. Dôverčivá žena vpustila mužov dnu, no to sa jej však stalo osudným.

Ilustračný obrázok k článku Podozriví sa predstavili ako policajti, ukázali aj služobné preukazy: Dôverčivú dôchodkyňu (65) okradli o úspory a šperky
Zdroj: TASR

Polícia v Komárne rieši prípad okradnutej dôchodkyne. O prípade vynaliezavých zločincov informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková.

Podľa slov hovorkyne pri dverách rodinného domu v Komárne zazvonila v utorok, 20.januára 2015 asi o 9:30 hod. dvojica mužov.

„Predstavili sa ako policajti a domácej panej dokonca ukázali aj služobné preukazy. Žena neváhala a vpustila ich do domu,“ konštatuje Renáta Čuháková.

Ako ďalej uvádza, jeden z mužov s ňou komunikoval na poschodí, zatiaľ čo druhý zostal na prízemí. Asi po pol hodine muži odišli. „Až v podvečer si domáca pani všimla, že jej chýba finančná hotovosť a šperky. 65 ročnej žene vznikla krádežou škoda za viac ako 12 000 eur,“ vysvetľuje krajská hovorkyňa.

Poškodená popísala jedeného z podozrivých mužov ako 190 cm vysokého, štíhleho. „Mal tmavé vlasy ostrihané nakrátko. Oblečený mal ¾ kabát zelenej farby. Druhý mal asi 175 cm, bol strednej postavy. Blond vlasy mal sčesané nabok a oblečenú mal hnedú bundu a modré rifle,“ uvádza.

Polícia v tejto súvislosti vedie trestné stíhanie vo veci pre trestný čin krádeže a po páchateľoch intenzívne pátra.

Foto: ilustračné

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM