Viktória Botošová Rôzne

Perinbaba sa v Zámkoch vyšantí: Očakáva sa, že spadne až 25 centimetrov snehu!

Pripravte sa na poriadnu snehovú nádielku! Meteorológovia varujú, že napadnúť u nás môžu až desiatky centimetrov snehu. Vydali preto výstrahu pred snežením aj tvorbou snehových jazykov a závejov.

Ilustračný obrázok k článku Perinbaba sa v Zámkoch vyšantí: Očakáva sa, že spadne až 25 centimetrov snehu!
Zdroj: TASR

Už čochvíľa sa môžeme dočkať návratu nefalšovaného zimného počasia! Perinbaba má u nás poriadne vyvádzať a napadnúť má nemálo čerstvej bielej periny. „V okrese Nové Zámky sa miestami čakáva výskyt sneženia pri ktorom spadne 15 – 25 cm nového snehu,“ uvádzajú meteorológovia zo SHMÚ.

Uvedená výška nového snehu podľa ich slov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb), je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pre náš okres preto vydali výstrahu prvého stupňa pred snežením. Tá platí v piatok od 6:00 do soboty 6:00.

To však nie je všetko. „V okrese Nové Zámky sa miestami očakáva tvorba snehových jazykov a závejov,“ informujú meteorológovia zo SHMÚ.

Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje podľa ich slov potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Pre náš okres preto vydali aj výstrahu prvého stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi. Tá platí od dnešného večera od 21:00 do soboty 00:00.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM