Aktualizované Krimi

Obrovský POŽIAR zachvátil skladovú halu: Plamene spôsobili škodu za MILIÓN eur!

Požiar najprv zachvátil odstavený kamión, z ktorého sa presunul na skladovú halu. Škody boli predbežne odhadnuté na milión eur.

Ilustračný obrázok k článku Obrovský POŽIAR zachvátil skladovú halu: Plamene spôsobili škodu za MILIÓN eur!
14
Galéria
Zdroj: HaZZ

V nedeľu (19. marca) krátko pred 22.00 hodinou boli hasiči privolaní k požiaru skladu zásielkovej služby na Považskej ulici v Nových Zámkoch.

„Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že plamene zachvátili odstavený kamión, pričom sa postupne rozšírili na skladovú halu s rozlohou 50×20 metrov,“ informuje Hasičský a záchranný zbor.

Vplyvom požiaru došlo k poškodeniu viacerých zaparkovaných osobných a nákladných áut.

Prečítajte si tiež

Škoda za milión eur

„Hasičom sa požiar krátko pred 00:30 hod. podarilo lokalizovať. Počas noci pri udalosti zasahovalo 38 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 12 kusmi techniky. Zasahujúci hasiči momentálne vykonávajú likvidačné práce a dohášajú lokálne ohniská,“ dodávajú hasiči.

Na miesto bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z Kriminalisticko-expertízneho ústavu z Bratislavy. Škoda bola predbežne vyčíslená na 1 milión eur.

„Novozámockí kriminalisti okamžite pátrali po príčine požiaru. V tejto chvíli už pracujú s podozrivou osobou, ktorá pravdepodobne požiar kamiónu založila. Od neho sa požiar rozšíril na ďalšie dva kamióny a skladové priestory. Škoda, ktorá pri požiari vznikla zatiaľ nebola vyčíslená,“ prezradila polícia s tým, že poverený príslušník začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci pre trestný čin všeobecného ohrozenia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Požiar v Nových Zámkoch spôsobil škody za milión eur
14
Galéria
Zdroj: HaZZ
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM