Novým Zámkom sa nedarí: Hokejisti prehrali piaty zápas po sebe

Záver týždňa sa niesol v znamení zápasov hokejovej extraligy. Nové Zámky vycestovali na ľad do Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Novým Zámkom sa nedarí: Hokejisti prehrali piaty zápas po sebe

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 32. kola Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 3:0. Všetky tri góly strelil americký obranca Zach Osburn, ktorý svoj hetrik vtesnal medzi 26. a 32. minútu. Zároveň sa stal prvým obrancom, ktorý strelil hetrik v extraligovej sezóne 2022/2023.

Brankár domácich Stanislav Škorvánek si pripísal 22 zákrokov a dosiahol druhé čisté konto v sezóne.

Hosťom k lepšiemu výsledku nepomohla ani 107-sekundová presilovka o dvoch hráčov v druhej tretine. Osburn strelil dva zo svojich troch gólov náhradnému brankárovi Jurajovi Ovečkovi, ktorý od 31. do 35. minúty zastúpil Pavla Katora.

Preskočili súpera

Zápas sledovalo 3 800 divákov, ktorí mali bezplatný vstup. Išlo o reakciu michalovského klubu na neuspokojivé nedávne výsledky, predovšetkým na domácom ľade. Hráči Nových Zámkov prehrali piaty zápas po sebe, čo sa im stalo prvýkrát od januára 2021. Michalovčania v tabuľke preskočili svojho súpera a dostali sa na 5. miesto.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC MIKRON Nové Zámky 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 26. Osburn (Pavlovs, Hammond), 31. Osburn (Galamboš), 32. Osburn (Galamboš, Hammond). Rozhodovali: Krajčík, Snášel – Tvrdoň, Šoltés, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 3800 divákov.

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik – Vašaš, Suja, Buc – Pereskokov, Pavlovs, Garreffa – Žitný, Bjalončík, Paločko – Zabusovs, Galamboš, Lapšanský

Nové Zámky: Kantor (31. – 35. Ovečka) – Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Roman, Knižka – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, T. Mikúš, Loggins – Mišiak, Ondrušek, Klempa – Hajnik, J. Mikúš, Múčka