Rôzne

Nový domov pre dôchodcov: Mesto sa postará o 86 ľudí

K už existujúcemu Domovu dôchodcov v Nových Zámkoch pribudne ďalší. Bude v ňom 66 bytov, a v okolí oddychový park.

Ilustračný obrázok k článku Nový domov pre dôchodcov: Mesto sa postará o 86 ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk

Novozámocké bytové družstvo plánuje v blízkej budúcnosti postaviť domov dôchodcov, v ktorom sa vytvorí 46 jednoizbových a 20 dvojizbových bytových jednotiek. Starostlivosť sa môže tak zabezpečiť pre 86 ľudí. „Podrobnosti sa riešia na zasadnutiach Mestského zastupiteľstva Nové Zámky,“ informovala vedúca právneho odboru úradu Lívia Sókyová.
Objekt bude mať dve časti, trojposchodovú a štvorposchodovú. Hlavný vstup sa plánuje z parcely Bytového družstva, avšak nie sú ešte doriešené všetky majetkoprávne vyrovnania všetkých pozemkov. Nastávajúci investor žiada mesto o odkúpenie pozemku za jedno euro alebo za cenu vybudovania parkovacích miest.

Spríjemnením bude aj oddychový park

Podľa predstáv by sa vytvoril na rozlohe 650 m2 aj oddychový park. Na tento pozemok by uzavrelo Bytové družstvo koncesionálnu zmluvu s tým, že parkovisko sa rozšíri o 300 m2. Po výstavbe parkovacích miest by sa pozemok vrátil mestu.
„Úlohou mesta bude rozšírenie sociálnych služieb, ktoré požadujú aj dôchodcovia. Preto na odporúčanie komisie mestského zastupiteľstva poskytneme pozemok Bytovému družstvu s tým, že mesto má právo za jedno euro spätného odkúpenia predmetného pozemku do jeho vlastníctva,“ uzavrela Sókyová.

Sara

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM