Anton Hrachovský Hokej

Nové Zámky s dvomi bodmi v derby zápase: Proti Nitre rozhodlo predĺženie, FOTO

V regionálnom derby si zmerali sily hráči domácej Nitry a Nových Zámkov. Nitrania vyrovnali len niekoľko sekúnd pred koncom a tak sa o osude duelu rozhodlo v predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky s dvomi bodmi v derby zápase: Proti Nitre rozhodlo predĺženie, FOTO
101

V prvej tretine krajského derby medzi Nitrou a Novými Zámkami videli diváci hokej zo strany na stranu. Už v úvodnej minúte strelili hostia gól, ale ešte pred ním zaznel hvizd rozhodcu, takže gól neplatil. Prvú šancu mal na domácej strane Blackwater, ale v 3. minúte prestrelil bránu. V 15. minúte neskórovali Nitrania po zaváhaní Košarišťana, a tak skončila prvá tretina bez gólov.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie Nitranom. Už po 24 sekundách využil presilovú hru Majdan a Nitra vyhrávala – 1:0. Ďalšie minúty mali optický tlak domáci , ale góly strielali Zámčania, ktorí dokázali otočiť skóre. Najskôr, v 26. minúte, vyrovnával na 1:1 Henderson a v 31. minúte zapadla do Šimbochovej brány aj strela obrancu Nováka – 1:2. Vyrovnanie mal na hokejke v 36. minúte Buček, ale z dobrej pozície minul štyri žrde.

Do tretej tretiny nastupovali Nitrania s jednogólovým mankom. V 47. minúte sa ho podarilo zmazať Bučekovi, ktorý bol dôrazný pred bránou súpera. Corgoni sa z vyrovnania dlho netešili. Už o 9 sekúnd urobil veľkú chybu Morrison, ktorý “vyslal” do nájazdu Pospíšila, a ten si rutinérsky podaril so Šimbochom – 2:3. Nitrania mali veľký problém dostať sa cez organizovanú defenzívu hostí. Nakoniec sa dokázali presadiť 18 sekúnd pred koncom, počas hry bez brankára, keď našiel Majdan ideálnou prihrávkou spoza brány Blackwatera. V predĺžení rozhodol gólom Šimun o bode navyše pre Nové Zámky.

HK Nitra – MHC Nové Zámky 3:4 pp (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)

Góly: 21. Majdan (McCormack, Lantoši), 47. Buček (Bortňák), 60. Blackwater (Majdan, Lantoši) – 26. Henderson (Pospíšil), 31. Novák (Pospíšil), 48. Pospíšil, 62. Šimun (Zaťko)

Rozhodovali: Štefík, Jonák – Výleta, J. Tvrdoň, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3479 divákov

Zostavy:

HK Nitra:
Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Versteeg, Pupák – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Hrušík – Čaládi, Šiška, Minárik – Pätoprstý

MHC Nové Zámky:
Košarišťan – Kudla, Andersons, Zaťko, Dundáček, M. Novák, Ordzovenský, Hatala, Hain – Štrauch, Hruška, Rogoň – J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Nejezchleb, Šimun, Bajtek – Pospíšil, Fábry, Henderson

Ohlasy po zápase

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Na to, že sme sa pred zápasom s kolegami z Nových Zámkov zdravili a tak hovorili, že dnes ani hrať nechceli, odohrali výborný zápas. Náš najväčší problém bol Košarišťan, ktorý odchytal dobrý zápas. Potvrdzuje to dlhodobo a teraz to znovu dokázal. Dokáže tím Nových Zámkov vždy podržať. Ja som vždy videl tribúnu za ich bránou, keď už všetci pomaly zdvíhali ruky. Boli to všetky situácie, ktoré za normálnych okolností volajú po góle. To bol jeden z hlavných dôvodov, prečo sme tento zápas nezvládli za tri body.“

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Videli sme zaujímavý a dramatický zápas vo vynikajúcej atmosfére, ako to je v Nitre zvykom. Chcel by som poďakovať aj našim fanúšikom, ktorí prišli v hojnom počte a celý čas nás podporovali. Škoda, že sa nám nepodarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov za stavu 2:1 a 3:2. Mohli sme v pohode dohrať zápas. Pred koncom sme nakoniec dostali gól. Myslím si, že dva body, ktoré si odnášame sú super, z čoho sa teším. K veľa veciam sa nemôžem a nebudem vyjadrovať. Som veľmi nahnevaný na to. Tešíme sa na ďalší zápas.“

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

HK Nitra – MHC Mikron Nové Zámky 3:4 pp