Anton Hrachovský Správy

Nové Zámky má zasiahnuť divoké počasie: Očakávajú sa silné búrky a horúčavy

Okres Nové Zámky majú po intenzívnych horúčavách zasiahnuť búrky, ojedinele i s krúpami. Pozrite, kedy s výčinmi počasia treba počítať.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky má zasiahnuť divoké počasie: Očakávajú sa silné búrky a horúčavy
Foto: Miroslav Hráček

Pokiaľ sa chystáte von, nezabudnite si pribaliť aj dáždnik. Ako uvádzajú odborníci zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu, v okrese Nové Zámky sa po krátkych, ale intenzívnych horúčavách, ojedinele očakáva výskyt búrok s krúpami. K platnej výstrahe druhého stupňa pred vysokými teplotami, ktorá potrvá do utorka 18.00 hodiny, tak pridali meteorológovia ďalšiu výstrahu.

„V okrese Nové Zámky sa ojedinele očakáva výskyt búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 – 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 – 23 m/s (60 – 85 km/h),“ informuje web SHMÚ. Výstraha prvého stupňa pred búrkami platí od 12. júla 9:30 do 14. júla 6:00.

Ako ďalej uvádzajú meteorológovia, intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM