Anton Hrachovský Hokej

Nové Zámky dobiehali náskok Trnavy: Po silnom finiši rozhodlo až predĺženie

Novozámocký B-tím mal na programe zápas 38. kola 1. Hokejovej ligy. Súperom bol tabuľkový sused z Trnavy.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky dobiehali náskok Trnavy: Po silnom finiši rozhodlo až predĺženie

Hostia udreli už v úvode zápasu, keď sa presadili dvakrát v rozmedzí 26 sekúnd. Zámčania odohrali duel na tri formácie, v bráne sa predstavil Matúš Nagy. O hetrik v druhej tretine sa postaral German Murašov, pričom na všetky tri góly mu nahrával Sebastián Slávik. V tretej tretine Novozámčania vyrovnali na 5:5 a duel muselo rozhodnúť predĺženie. V ňom boli vďaka presilovkovému gólu lepší hostia z Trnavy. V najbližšom stretnutí sa ukážu Zámčania v piatok 19. januára na ľade šiesteho tímu ligy – HC Bratislava.

HC Nové Zámky B – HK Trnava 5:6 pp (0:3, 3:2, 2:0 – 0:1)

Góly: 23. Murašov (Slávik), 26. Murašov (Slávik), 40. Murašov (Slávik, Matejovie), 45. Kucsera (Kudrna, Maroš), 53. Tužinský (Rehák, Trávniček) – 3. Szalay (Schmidt), 4. Hutár (Kamenický, Mišura), 18. Szalay (Mihalko, Mrava), 22. Hrbáčik (Mišura, Kamenický), 28. Szalay (Mrava, Schmidt), 62. Čunderlík (Róth, Michalko)
Rozhodovali: Vojtek – D. Konc ml., Mráz, vylúčení: 2:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 63 divákov