Správy

Nové Zámky boli HLAVNÝM partnerom cezhraničného projektu: Vznikli vďaka nemu nové ihriská

Projekt Cultplay priniesol ihriská do slovenských i maďarských miest. Hlavným partnerom bolo mesto Nové Zámky.

Ilustračný obrázok k článku Nové Zámky boli HLAVNÝM partnerom cezhraničného projektu: Vznikli vďaka nemu nové ihriská
15
Galéria
Zdroj: Mesto Nové Zámky

Nové Zámky ukončili rozsiahli cezhraničný projekt s názvom Cultplay. Jeho výsledkom je deväť nových multifunkčných detských ihrísk na Slovensku i v Maďarsku.

Zapojilo sa viacero miest

Mesto bolo hlavným partnerom projektu, na ktorý v rámci programu Interreg získalo nenávratný finančný príspevok z Európskej únie v hodnote viac ako 2,4 milióna eur.

Do projektu sa ako partneri zapojili aj mestá Komárno, Hurbanovo, Kolárovo, Šaľa a Svodín a v Maďarsku Komárom, Tata, Oroszlány a Kisbér.

Zábava aj nové informácie

V mestách zapojených do projektu boli vybudované tematické ihriská, ktoré predstavujú repliku historického kultúrneho dedičstva zahraničnej partnerskej obce.

Návštevníci ihrísk môžu repliky pamiatok preskúmať zdolaním bezpečných lezeckých stien, šmykľaviek a ďalších herných prvkov.

„V rámci areálu ponúkajú deťom množstvo doplnkových hier. Pomocou aplikácie v slovenskom, maďarskom a anglickom jazyku môžu návštevníci získať informácie o histórii regiónu a atrakciách v ostatných zapojených obciach,“ uviedol Miroslav Antoni z mestského úradu v Nových Zámkoch. Ako doplnil, poslednou aktivitou projektu Cultplay bolo odovzdanie multifunkčného detského ihriska v Tate v Maďarsku.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie lákavé články

Ihrisko Cultplay v Nových Zámkoch
15
Galéria
Zdroj: Mesto Nové Zámky
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM