Viktória Botošová Krimi

Nové info o uviaznutej lodi naloženej cementom: Pozrite, ako došlo k nehode

Loď, ktorá uviazla na Dunaji pri obci Mužľa, neďaleko Štúrova, je stabilizovaná nad hladinou. Prevážaný cement skončí v suchu, no rozsah poškodení bude predmetom zisťovania.

Ilustračný obrázok k článku Nové info o uviaznutej lodi naloženej cementom: Pozrite, ako došlo k nehode
Zdroj: TASR

Loď plaviaca sa pod holandskou vlajkou je stále v problémoch. O tom, ako sú hasiči pripravení v prípade potreby pomôcť sme vás informovali v článku – Loď na Dunaji stále v problémoch: Záchranné člny v Zámkoch, Štúrove aj Komárne sú v pohotovosti!

Hasiči majú v pohotovosti čln a ekologické vozidlo, ktoré sú pripravené v prípade potreby zasiahnuť, informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Viliam Pánsky.

Podľa jeho slov zásah hasičov zatiaľ nebol potrebný, posádka lode má situáciu pod kontrolou.„Podľa predbežného vyjadrenia kapitána sa pracovníci spoločnosti pokúsia niečo urobiť s poškodeným plavidlom. Po preložení nákladu pravdepodobne pôjde na opravu do Komárna. Časovo to zatiaľ nevieme presnejšie špecifikovať,“ povedala hovorkyňa Dopravného úradu Miroslava Janušicová.

Nákladné plavidlo Trias a nákladný čln Idefix v bočne zviazanej zostave nasadli na dno Dunaja 17. decembra na riečnom kilometri 1734,6 pri obci Mužla, neďaleko Štúrova. Posádku tvorí kapitán a ďalší piati členovia. „Plavidlá pod holandskou vlajkou plávali po prúde z maďarského Komáromu do Rumunska a viezli cement naložený v Komárome,“ skonštatovala Janušicová.

V dôsledku nasadenia na dno sa v trupe plavidla vytvorila trhlina, ktorou začala do plavidla vnikať voda. Vodu z nákladového priestoru odčerpávala posádka. Nehoda bola ohlásená na kapitanát v Komárne. Na mieste nehody zasahovali plavební inšpektori spoločne s príslušníkmi vodnej polície Maďarskej republiky, pričom vykonávali potrebné vyšetrovacie úkony. Pri nehode nedošlo k žiadnemu zraneniu osôb. V súčasnosti sú plavidlá stabilizované nad hladinou, rozsah poškodení bude predmetom zisťovania.

Foto: TASR – Milan Drozd

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM