Webnoviny - Rôzne

Nová atrakcia v Podhájskej: Wellness za 8 miliónov €!

Termálne kúpalisko Podhájska v okrese Nové Zámky má nové wellness centrum. Keďže kúpalisko patrí obci, investíciu za osem miliónov eur financovala obec Podhájska.

Zhruba desať až 15 percent financovala z úveru, zvyšok boli vlastné zdroje, ktoré do projektu tiekli počas štyroch rokov. Samotná výstavba trvala tri roky. Wellness centrum Aquamarin zatiaľ otvorili len slávnostne, pre verejnosť ho sprístupnia o desať až 15 dní.

Ako povedal riaditeľ kúpaliska Jozef Barcaj, wellness centrum vybudovali tak, aby spĺňalo aj najnáročnejšie kritériá zákazníkov. Namiesto veľmi veľkých bazénov uprednostnili radšej menšie účelové bazény a širokú ponuku služieb. Liečivú vodu, ktorej účinky prirovnávajú k vode z Mŕtveho mora, si môžu návštevníci vychutnávať vo vnútorných aj vonkajších priestoroch.

„Vo vnútornom rekreačnom bazéne sú rôzne vodné atrakcie ako divoká rieka, vodostreky, hydromasážne trysky, vodný dážď, vodný bar a krásny veľký vodopád, ktorý nemá prakticky žiadne iné zariadenie na Slovensku,“ vymenoval Barcaj. Pod holým nebom je sedací bazén, detský bazén, ochladzovací bazén, vzduchové postele a vyvieracie fontánky, kde môžu ľudia s dýchacími problémami inhalovať výpary z liečivej vody. Súčasťou wellness centra je aj turecký kúpeľ Hammam s bazénom a ďalším príslušenstvom. Vitálny svet ponúka sauny, tropický tunel, vodné peklo, masáže, soľnú miestnosť, bylinkovú miestnosť a ďalšie atrakcie.

[blockquote]Na poschodí komplexu sa dá relaxovať v tropickej záhrade. Vo vnútorných bazénoch je teplota vody 32 – 33 stupňov, vo vonkajších bazénoch je to 38 až 40 stupňov.// **„Vstupné chceme spraviť tak, aby bolo čo najnižšie na Slovensku, čiže budeme vychádzať z hranice 11 eur na tri hodiny. Ostatné takéto zariadenia sa pohybujú v cenových relácia zhruba od 15 eur hore,“ **//povedal Barcaj. Deti budú platiť zhruba o polovicu menej, presnú sumu zatiaľ kúpalisko nestanovilo. Definitívne rozhodnutie ešte nepadlo ani o otváracích hodinách, Barcaj však predpokladá, že to bude asi od 9:00 do 21:00. Kapacita wellness centra je 300 osôb na hodinu. [/blockquote] Pôvodný odhad investície bol desať miliónov eur. „Investičné prostriedky sme znížili o to, že veľa stavebných, tesárskych aj pomocných prác sme si robili svojpomocne,“ skonštatoval Barcaj. Starosta Podhájskej Vladimír Bakoš vyzdvihol fakt, že obec sa napriek neľahkému obdobiu pre veľké investície pustila do takéhoto veľkého projektu. Počas uplynulých rokov odolala rôznym tlakom a kúpalisko si ponechala čisto len vo vlastných rukách, čo hodnotí ako dobrý krok. Vo wellness centre sa zamestná 15 až 20 ľudí a výstavba zároveň poskytla prácu mnohých firmám z regiónu.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM