Krimi

Niekto dal VYPÍLIŤ takmer 150 stromov: Polícia vzniesla OBVINENIE

Polícia obvinila muža, ktorý dal vypíliť bez príslušného povolenia 149 stromov v Šuranoch v okrese Nové Zámky.

Ilustračný obrázok k článku Niekto dal VYPÍLIŤ takmer 150 stromov: Polícia vzniesla OBVINENIE
3
Galéria

Obvinenie za prečin porušovania ochrany stromov a krov vzniesli 61-ročnému I. K. z Piešťan enviropolicajti oddelenia Nitra odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality Národnej centrály osobitých druhov kriminality Prezídia Policajného zboru. Informovala o tom Zuzana Hrabovská z policajného prezídia.

Stromy za 107-tisíc eur

Obvinený muž si vykonanie výrubu stromov v Šuranoch zabezpečil u iných osôb v roku 2018. Priamo inštruoval a riadil samotný výrub tak, že ukazoval, koľko a ktorý z vyššie uvedených druhov stromov sa má spíliť. Spoločenská hodnota vypílených 108 kusov agáta bieleho, 21 kusov slivky domácej, 17 kusov moruše bielej a troch kusov jaseňa štíhleho bola znalcom vyčíslená na takmer 107-tisíc eur.

Trhová hodnota vypílenej drevnej hmoty dosiahla viac ako 13-tisíc eur, skonštatovala Hrabovská.

Polícia upozorňuje občanov, že výruby stromov a krov sú upravené právnymi predpismi a nie je možné ich vykonávať svojvoľne.

Podľa Trestného zákona hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov každému, kto v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi na úseku lesného hospodárstva alebo všeobecne záväznými právnymi predpismi na ochranu prírody a krajiny v značnom rozsahu poškodí alebo zničí strom alebo ker, alebo ich vyrúbe.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Polícia obvinila muža, ktorý dal vypíliť 149 stromov
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM