Viktória Botošová Rôzne

Netradičné mená novorodencov i šéfovia komisií: Preštudujte si to naj, čo priniesol týždeň!

V Nových Zámkoch a okolí priniesol mnoho zaujímavého aj štvrtý decembrový týždeň. My sme sa pozreli na udalosti a správy, ktoré najviac zarezonovali u našich čitateľov. Pozrite si prehľad najklikanejších tém na našom spravodajskom portáli za uplynulý týždeň.

Ilustračný obrázok k článku Netradičné mená novorodencov i šéfovia komisií: Preštudujte si to naj, čo priniesol týždeň!
Foto: Viktória Botošová

Fantázii sa medze nekladú a dnešné deti nenosia len mená svojich otcov. Rodičia sa často neváhajú inšpirovať napríklad zahraničnými kalendármi. Aj v Nových Zámkoch sa tento rok narodilo zopár bábätiek, ktoré budú chodiť po svete s nie celkom obyčajnými menami – Janko a Zuzka sa už u niektorých nenosia: TOP 5 najnetradič­nejších mien novorodencov v Zámkoch!

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva sme sa okrem mien Mestskej rady dozvedeli aj mená predsedov jednotlivých komisií. Tých máme v našom meste osem – Funkcie predsedov už majú odklepnuté: 8 mien, ktoré budú v Zámkoch šéfovať komisiám.

Primátor a poslanci prevzali na ustanovujúcom mestskom zastupiteľstve opraty nad našim mestom na najbližšie štyri roky. Na programe druhého zasadnutia boli tieto body – Druhé zasadnutie zámockého parlamentu: Na programe bude najmä rozpočet

Vianočné sviatky sú tu a v domácnostiach to začína rozvoniavať medovníčkami, kapustnicou a vyprážaným kaprom. Nás zaujímalo, ako strávi tieto sviatky primátor Nových Zámkov Otokar Klein – Primátor Zámkov poodhalil zákulisie svojej domácnosti: Vianočné dobroty nebudú chýbať ani u nich doma.

S najkrajšími sviatkami je spojená rodinná pohoda, príprava vianočných jedál aj pečenie. Pýtali sme sa preto v uliciach nášho mesta, ako ste na tom so slávnostnou večerou a čo na Štedrovečernom stole určite nesmie chýbať – Prekvapivá anketa v uliciach Zámkov? Vianočnú kapustnicu vytláča iná dobrota.

V bývalej celulózke v Štúrove v okrese Nové Zámky plánujú zriadiť závod na zhodnocovanie biomasy. Štúrovská spoločnosť VRB East Europe, predložila tento svoj zámer na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (EIA) – V okrese má vzniknúť nová fabrika: Prácu tu vraj nájde 75 ľudí!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM