Viktória Botošová Krimi

Muži zákona odhalili organizovanú skupinu podvodníkov: Stopy vedú aj do Zámkov!

Členovia organizovanej skupiny spôsobili, podľa Národnej kriminálnej agentúry, škodu za 744.000 eur. Obvinili 11 ľudí. Stopy vedú aj do Kolárova a Nových Zámkov.

Ilustračný obrázok k článku Muži zákona odhalili organizovanú skupinu podvodníkov: Stopy vedú aj do Zámkov!
Zdroj: Dnes24.sk

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil 11 členov organizovanej skupiny z podvodu. Skupina vo veku od 31 do 57 rokov spôsobila viacerým firmám škodu fantómovou prepravou detskej stavebnice a medi. Najstarším zo skupiny je podľa slov polície, maďarský občan.

O prípade informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. „Obvinení muži mali spoločnosti celkovo pripraviť o 744.000 eur, za čo im v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ hovorí.

Polícia zistila, že skupina mala v lete 2012 vyslať kamión do českej spoločnosti, kde na základe falošných dokladov naložili 4400 kartónov detskej stavebnice. Legá predali na Slovensku pod cenu. Na miesto určenia však tovar neprišiel a spoločnosti z Dánska vznikla škoda vo výške 178.000 eur.

Táto skupina mala rovnakým spôsobom naložiť aj dve súpravy medeným šrotom s váhou 35 ton v Lotyšsku a Nemecku. „Ani tie však neskončili na mieste určenia, ale vo výkupni farebných kovov v Budapešti a slovenskej spoločnosti vznikla škoda vo výške 166.000 eur,“ povedala hovorkyňa. Škodu mali takto obvinení spôsobiť aj ďalšej nemeckej spoločnosti, ktorú pripravili o 72 ton medi, pričom spoločnosti vznikla škoda 400.000 eur.

NAKA vykonala minulý týždeň v Kolárove a v Nových Zámkoch akciu s názvom Kotlík. Spolu s pohotovostným útvarom z Nitry a Trnavy a zadržali päť osôb. Okresný súd v Nitre rozhodol o návrhu vyšetrovateľa a všetci piati zadržaní zostávajú vo väzbe. Traja z obvinených sa už vo väzbe nachádzajú, ďalší sú stíhaní na slobode.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM