Anton Hrachovský Samospráva

Most v Zámkoch čaká rekonštrukcia: Známe sú už aj obchádzkové trasy

Uzávierka mosta v Nových Zámkoch si vyžiada odklonenie dopravy. Radnica pripravila dva varianty.

Ilustračný obrázok k článku Most v Zámkoch čaká rekonštrukcia: Známe sú už aj obchádzkové trasy
2
Galéria
Zdroj: ndsas.sk

Uzávierka mosta na štátnej ceste 1/75 na Bezručovej ulici v Nových Zámkoch sa blíži. Dôvodom je komplexná rekonštrukcia mostového objektu.

Uzávierka mosta pri Štrande

Plánovaný termín uzávierky sa z konca júna posunul na 15. júla a podľa radnice potrvá do 27. decembra. Počas opravy má zostať prístupný zásobovací vjazd do areálu kúpaliska.

„Počas komplexnej rekonštrukcie mostového objektu bude cesta úplne uzatvorená. Obchádzková trasa povedie samostatne pre nákladnú dopravu nad 7,5 t a pre ostatné druhy dopravy,“ uvádza webová stránka mesta.

Alternatívne trasy

„Nákladná automobilová doprava nad 7,5 t bude odklonená na kruhovej križovatke v Dvoroch nad Žitavou v smere na Bajč a po ceste I. triedy I/64 bude pokračovať v smere do Nových Zámkov, k okružnej križovatke pri bývalom Elektrosvite,“ informuje radnica.

Dodala, že obchádzková trasa pre všetky ostatné vozidlá bude vedená po ceste I/75. Pred uzavretým mostom sa odkloní na cestu III. triedy č. 1503 (Dvorská cesta) a okružnú križovatku pri bývalom Elektrosvite.

Chod kúpaliska uzávierka neovplyvní

Ako informoval prednosta Okresného úradu v Nitre Karol Borik, uzávierka mosta chod Štrandu neovplyvní. "Chod Kúpaliska rekonštrukcia nijako neovplyvní. Zhotoviteľ bude podľa dohody s prevádzkovateľom kúpaliska súčinný a umožní prístup k bočnému vchodu na kúpalisko, ktorý je situovaný v tesnej blízkosti mosta,“ vysvetlil Karol Borik.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Uzávierka mosta v Nových Zámkoch si vyžiada odklonenie dopravy
2
Galéria
Zdroj: Mesto Nové Zámky
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM