Iné športy

Mladí pretekári opäť nesklamali: ROTU Karting Team BODOVAL v ďalšom kole pohára

ROTU Karting Team z Nových Zámkov sa aj napriek dovolenkovému obdobiu počas prvého augustového víkendu zúčastnil na 5. kole Slovenského Kartingového pohára na ikonickej dráhe v Trebaticiach.

Ilustračný obrázok k článku Mladí pretekári opäť nesklamali: ROTU Karting Team BODOVAL v ďalšom kole pohára
5
Galéria
Zdroj: race.sk

Ako nás informovali z novozámockého tímu, prihlášku poslalo 104 pretekárov zo Slovenska a okolitých štátov. ROTU Karting Team reprezentovalo desať mladých pretekárov.

„Extrémne teploty a zmena počasia dávala pretekárom a mechanikom neistotu, ako vlastne bude prebiehať celý víkend. Sobotné ráno úplne zmenilo všetko doterajšie úsilie a možné nastavenia. Bohužiaľ sme mali aj vo vlastných radoch nešťastnú nehodu, pri ktorej sa najmladšia pretekárka Emma Veselá (6) zranila, a do pretekov nezasiahla. Želáme jej skoré uzdravenie,“ prezradil Tibor Stégmár.

Blízko k titulu

V triede E-bambini, ktorú zastrešuje novozámocká motokárová hala FIBO KARTING, zvíťazil 7-ročný Oto Hroba.

Týmto výsledkom sa priblížil k zisku majstrovského titulu.

Druhý skončil Theo Ganádik (9), tretí Dominik Stégmár (6). Premiéru v tejto triede mala aj Sofia Ryzková, ktorá sa neustále zlepšuje. Ako prezradili z klubu, ukazuje sa, že práve táto kategória je výborná na prvý kontakt s veľkým motor-športom.

„V najmenšej benzínovej triede Baby 50 sme čakali boj o prvú priečku, nakoľko sme vo štvrtok aj piatok jazdili veľmi dobre. Zmena počasia v sobotu nás pravdepodobne stála prvé miesto. Jazdci ROTU Teamu Theo Ganádik #49# (9) Dominik Stégmár #70# (6) sa museli uspokojiť s druhým a tretím miestom. Anna Veselá #23# P5 (8), Oto Hroba #46# P6 (7) a 7. miesto ušlo Zoltánovi Valíčekovi #22#,“ informoval nás tímový šéf Peter Šutovský.

Prečítajte si tiež

Preteky "koleso na koleso“ sme videli aj v triede Easykart Trophy 60, kde sa predstavili traja jazdci ROTU Karting Team z Nových Zámkov.

Kvalifikácia: Milan Bilka #16# 5. pozícia, Peter Drahoš #9# 7. pozícia a Anna Veselá #22# 11. pozícia.

Jasný cieľ

„Našou prioritou boli body do celkového poradia v rámci SVK a aj napriek nešťastnej kolízii sme náš cieľ splnili. Milan Bilka skončil celkovo na P6. Milo nás prekvapil najnovší pretekár tímu Peter Drahoš #9#, ktorý na svojich druhých pretekoch obsadil celkové 5. miesto. Anna Veselá skončila na P11. V kategórii ROTAX MICRO MAX naše želiezko Anička Valičeková #57# (10) sa umiestnila na 11. mieste. Anička sa očividne zlepšuje a sťahuje náskok skúsenejších pretekárov,“ prezradil Tibor Stégmár

Jednou z najvyrovnanejších kategórii je ROTAX Junior, kde preteká aj 13-ročný jazdec ROTU s číslom 206 Zsolt Esztergályos.

„Vyrovnanosť jazdcov ukazuje aj fakt, že v kvalifikácii medzi prvými desiatimi jazdcami bol len minimálny rozdiel. Zsolt skončil na 9. mieste,“ dodal Peter Šutovský.

Kompletné výsledky nájdete po kliknutí na TENTO odkaz.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

5. kolo Slovenského Kartingového pohára v Trebaticiach
5
Galéria
Zdroj: race.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM