Andrea Ballayová Od Vás

Mesto Nové Zámky na výstave ITF Slovakiatour

V dňoch 19. až 22.1.2012 sa konal v Incheba Expo Bratislava 17.-ty medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR.

Veľtrh ITF Slovakiatour je každoročne v centre záujmu odbornej aj širokej verejnosti a médií. ITF Slovakiatour je najdôležitejším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v kalendári veľtrhov medzinárodnej organizácie ITTFA. Zúčastňujú sa ho všetky typy subjektov pôsobiacich v cestovnom ruchu: zahraničné zastúpenia krajín, cestovné kancelárie, zastúpenia slovenských aj zahraničných regiónov a poskytovatelia služieb turistického sektora. Záštitu ITF Slovakiatour poskytuje Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky. Celkovo sa na veľtrhu predstavilo 398 vystavovateľov na celkovej ploche 17 500 m2. Na veľtrhu sa priamo prezentovalo 21 zahraničných turistických centrál a zahraničných regiónov. Veľtržné podujatie navštívilo 72 531 návštev­níkov, z toho bolo 9 135 zaregis­trovaných odborníkov. Po celú dobu konania veľtrhu bol mimoriadny záujem zástupcov slovenských, ale i zahraničných médií. V tlačovom stredisku sa akreditovalo 485 novinárov. Informácie o veľtrhu sa dostali do hlavného spravodajstva TV Markíza, STV1, TA3, TV JOJ a do spravodajstiev regionálnych televízií. Informácie a vstupy naživo odzneli aj vo vysielaní rádií Expres, VIVA a Slovenský rozhlas. Pozornosť veľtrhu venovali denníky Sme, Pravda, Plus 1 deň, Nový čas, Šport, Új szó a viaceré regionálne noviny. (Zdroj: Záverečná správa veľtrhu,vypracoval Organizačný tím veľtržného podujatia)

Po prvý krát bolo na výstave zastúpené i mesto Nové Zámky v rámci výstavnej plochy Nitrianskeho samosprávneho kraja. Výstavný pult bol označený nápisom „Prečo navštíviť Nové Zámky?“ a v pozadí pultu plagát tvorený fotkami mesta Nové Zámky. O prezentáciu mesta sa postarali 4 ubytovacie zariadenia resp. ich zástupcovia (Hubert, Salur, Športhotel a Korzo). Počas celej výstavy sme mali pripravený priestor pre návštevy s občerstvením a obsluhou. Tak isto bol zabezpečený skladový priestor, kuchynka a celodenné občerstvenie pre vystavovateľov. Týmto patrí NSK veľká vďaka za výborné podmienky a priestor na prezentáciu, ako i za osobný prístup organizátorov pána Ing.Malíka a pani Ing.Horskej. Vystavovateľov v rámci nášho stánku prišlo podporiť množstvo verejne činných osobností, ktorí prezentovali svoj zjavný záujem na rozvoji cestovného ruchu. Spomedzi mnohých vyberám: prezident SR Ivan Gašparovič, bývalý prezident SR Rudolf Schuster, primátor Nitry Jozef Dvonč, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Milan Belica, hlavný štátny radca Peter Reiner zo Sekcie cestovného ruchu na Misterstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, p.Jurica vedúci odd. cestovného ruchu na úrade NSK a veľa iných.

Súčasťou výstavy bol sprievodný program. Veľmi zaujímavý bol odborný seminár na momentálne najaktuálnejšiu tému v cestovnom ruchu, ktorou je destinačný manažment. Svoje skúsenosti a návody ako byť úspešný, ale aj súčasné problémy destinácií prezentovali aj primátor hlavného mesta Bratislavy Milan Ftáčnik a primátor mesta Košice Richard Raši. Celá výstava bola veľmi podnetná z hľadiska informácii a nových kontaktov. Účasť vnímame veľmi pozitívne. Záujem odbornej verejnosti ale i širokej verejnosti o naše mesto sa nám potvrdil. Našim cieľom je pravidelná účasť na tejto výstave a našim želaním, aby to bolo najbližšie i za podpory mesta a to nielen finančnej ale i osobnej.

Zdroj: Ing. Kopányi Darina _ manažérka hotela HUBERT

inchebaNZ
11
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM