Na tretí pokus sa hokejistom HC Košice podarilo v sezóne 2022/2023 zdolať Nové Zámky. Novozámčania prehrali v treťom zápase po sebe, no podľa trénera Gergelyho Majorossa ukázali, že sú na dobrej ceste.

Ilustračný obrázok k článku Košice prvýkrát v sezóne zdolali Nové Zámky: Súper si zaslúžil vyhrať, hovorí Majoross
13
Zdroj: TASR/František Iván

Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorňajšom zápase 30. kola Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 5:3. Tohto súpera zdolali prvýkrát v sezóne po dvoch prehrách na jeho ľade. O svojom víťazstve rozhodli v tretej tretine, v ktorej sa dvakrát presadil útočník Brett Pollock.

Košičania v prvej tretine otočili skóre z 0:1 na 2:1, keď sa v presilovkách presadil Joona Jäskeläinen. Ten mohol za stavu 3:2 dokonať hetrik, ale z trestného strieľania neskóroval. Hostia vyrovnali zásluhou Jacksona, ale ďalšie góly už nepridali.

Pozitívna bilancia

Novozámčania prehrali tretí zápas po sebe. Košičania si víťazstvom upevnili priebežnú tretiu priečku a pred Novými Zámkami majú štvorbodový náskok.

Tréner Gergely Majoross prišiel do Nových Zámkov v januári 2021 a odvtedy viedol svoj tím v 13 zápasoch proti Košiciam. V 10 z nich jeho mužstvo zvíťazilo, vrátane úvodných dvoch v ročníku 2022/2023. Novozámčania však v Košiciach nenadviazali na presvedčivé domáce víťazstvá 5:2 a 6:2.

„Dnes sme sa veľmi dobre vrátili do zápasu, to bolo pozitívne. Košice si však zaslúžili zvíťaziť. Cítil som z nášho tímu energiu a myslím si, že ideme správnym smerom,“ poznamenal Majoross. Jeho zverencom sa druhýkrát v sezóne stalo, že prehrali tri zápasy po sebe. V tabuľke im nielenže odskočili Košičania, ale Spišská Nová Ves ich vďaka bodu za prehru s Popradom po predĺžení (2:3) odsunula na piatu priečku.

„Každá prehra mrzí. Do ďalšieho zápasu (v piatok doma proti Banskej Bystrici) pôjdeme s cieľom zvíťaziť a stiahnuť manko na Košice,“ poznamenal útočník Richard Ondrušek, ktorý strelil v zápase svoj siedmy gól v prebiehajúcej sezóne.

HC Košice – HC MIKRON Nové Zámky 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)

Góly: 16. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 19. Jääskeläinen (Southorn, Chovan), 23. Romančík (Havrila), 44. Pollock (Slovák), 49. Pollock (Bartánus, Olsson) – 8. Ondrušek (Mišiak, Chovan), 28. Múčka (T. Mikúš, Jackson), 38. Jackson (Mamčics, Farley). Rozhodovali: D. Konc st., T. Orolin – Staššák, Stanzel, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1834 divákov.

Košice: Janus – Romančík, Southorn, A. Bartoš, Olsson, Ferenc, Šedivá – Jääskeläinen, Chovan, Paršin – Bartánus, Slovák, Pollock – Lamper, Linet, Leskinen – Rogoň, Havrila, Tybor

Nové Zámky: Kantor – Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Roman, Knižka – Jackson, Johnson, Farley – Bezúch, J. Mikúš, T. Mikúš – Mišiak, Ondrušek, Klempa – Hajnik, Múčka