Hokejisti HC Nové Zámky triumfovali v piatkovom domácom zápase 41. kola Tipos extraligy nad HC Košice 5:0. Na jednoznačnom víťazstve mali leví podiel autor hetriku Patrik Števuliak a brankár Dan Bakala, ktorý si udržal čisté konto.

Ilustračný obrázok k článku Košice Novým Zámkom "chutia": Na domácom ľade ich porazili rozdielom PIATICH gólov
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Prvú vyloženú príležitosť na otvorenie skóre mali domáci, a to dokonca vo vlastnom oslabení. Šiška prihral Jacksonovi, ktorého zakončenie aj následné dorážky vychytal hosťujúci brankár Riečický.

Svoju úvodnú šancu spálili aj Košičania, keď Pereskokov aj dorážajúci Jokeľ stroskotali na brankárovi Bakalovi. V 18. minúte sa už Nové Zámky ujali vedenia, Ahlholm v presilovej hre našiel Števuliaka a ten sa presadil bekhendom.

Novozámčania zdvojnásobili svoj náskok krátko po polovici zápasu.

Afanasjev nastrelil puk, Riečický ho iba vyrazil pred seba a o úspešnú dorážku sa postaral Jackson. Domáci definitívne ukončili nádeje hostí na bodový zisk v tretej tretine, najprv skóroval Klempa v presilovke a potom dvoma gólmi skompletizoval hetrik Števuliak.

HC Nové Zámky – HC Košice 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 18. Števuliak (Ahlholm, Kozák), 31. Jackson (Roman, Afanasjev), 45. Klempa (Langkow, Jackson), 49. Števuliak (Šišovský, Knižka), 55. Števuliak (Šišovský, Knižka). Rozhodovali: Goga, Baluška – Orolin, Junek, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 952 divákov

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Roman, Holenda, Ligas, Tóth – Afanasjev, Šiška, Jackson – Števuliak, Langkow, Klempa – Šišovský, Barto, Ahlholm – Mišiak, Fetkovič, Ondrušek

Košice: Riečický – Volgin, Romančík, Cibák, Saucerman, Novota, Šedivý, Jacko – Lapšanský, Slovák, Bartánus – Rogoň, Ihnačák, Pereskokov – Klhůfek, Chovan, Mrázik – Jokeľ, Havrila, Milý