Jaroslav Dodok Rôzne

KALENDÁR: Kedy budú prázdniny, monitor či maturita?

Dnes štartuje nový školský rok a chápeme, že po dvojmesačných prázdninách nemáte chuť, o škole ešte aj čítať. Preto sme si pre vás pripravili to, čo sa vám zíde kedykoľvek počas najbližších desať mesiacov – prehľad najdôležitejších dátumov.

Školský rok 2012/2013[/si­ze][/color]

Vyučovanie sa začína 3. septembra 2012 v pondelok a prvý polrok sa končí 31. januára 2013 vo štvrtok. Druhý polrok štartuje 4. februára 2013 v pondelok a koncoročné vysvedčenia sa odovzdávajú a škola sa končí 28. júna 2013 v piatok.

Monitor[/size][/co­lor]

Deviataci budú písať tzv. monitor 13. marca v stredu z matematiky, ale aj slovenského jazyka a literatúry, prípadne maďarčiny alebo ukrajinčiny a literatúry. Náhradné testovanie deviatkov bude 26. marca v utorok.

Maturita[/size][/co­lor]

Štvrtáci na stredných školách budú** maturitné testy písať od utorka 12. marca do piatka 15. marca. ** 12. marca v utorok zo slovenského jazyka a literatúry

13. marca v stredu z cudzích jazykov, teda: angličtiny, nemčiny, ruštiny, francúzštiny, španielčiny a taliančiny

14. marca vo štvrtok z matematiky

**15. marca v piatok **z maďarského a ukrajinského jazyka a literatúry

V náhradnom termíne sa maturity budú písať 16. – 19. apríla.

Ústne maturity sa budú konať podľa škôl od 20. mája do 7. júna.

Prázdniny: [/size][/color]

Samozrejme, prinášame vám aj to, kedy sa budú konať prázdniny. A pridávame aj dni, kedy do školy pôjdete naposledy, a, naopak, kedy sa po prázdninách do školy vrátite.

Jesenné prázdniny: 31. október – 2. november 2012 Naposledy sa do školy ide: 30. október(utorok) Návrat do školy: 5. november(pon­delok)

Vianočné prázdniny: 24. december – 7. január Naposledy sa do školy ide: 21. december(pi­atok) Návrat do školy: 8. január (utorok)

Polročné prázdniny: 1. február (piatok)

Jarné prázdniny:

Košický a Prešovský kraj: 18. február – 22. február Naposledy sa do školy ide: 15. február (piatok) Návrat do školy: 25. február (pondelok)

**Banskobystrický Žilinský kraj, Trenčiansky kraj: **25. február – 1. marec Naposledy sa do školy ide: 22. február (piatok) Návrat do školy: 4. marec (pondelok)

Bratislavský kraj, Nitriansky kraj, Trnavský kraj: 4. marec – 8. marec Naposledy sa do školy ide: 1. marec (piatok) Návrat do školy: 11. marec (pondelok)

**Veľkonočné prázdniny: **28. marec – 2. apríl Naposledy sa do školy ide: 27. marec (streda) Návrat do školy: 3. apríl (streda)

Letné prázdniny: 1. júl – 30. august 2013 Naposledy sa do školy ide: 28. jún (piatok)

student24.sk/Kornel Kubík zdroj: MŠVVaŠ SR foto: webnoviny/st24

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM