Rôzne

Jesenné upratovanie v Nových Zámkoch: Pozrite si, kedy a kde nájdete kontajnery na odpad

Sklá, starý nábytok, koberce, ale aj konáre - to všetko vykladajú ľudia na ulicu. Pred ich domami v týchto dňoch vidieť veľké kopy smetí. Kontajnery budu v uliciach mesta až do začiatku decembra, Kde všade ich nájdete?

Ilustračný obrázok k článku Jesenné upratovanie v Nových Zámkoch: Pozrite si, kedy a kde nájdete kontajnery na odpad
Zdroj: Dnes24.sk

Tak ako každý rok, aj tento, mesto Nové Zámky zorganizovalo veľké jesenné upratovanie. Je rozdelené podľa ulíc. Systematicky, na základe daného harmonogramu, už od 4. novembra, odváža odpad traktor. Stačí, ak obyvatelia rodinných domov, vyložia to, čo už nepotrebujú, teda odpad pred svoj dom. Treba tak urobiť vždy do 11.-tej hodiny dopoludnia.

Odpad musí byť roztriedený

„Žiadame obyvateľov mesta, aby bol odpad vytriedený a aby boli nápomocní pri nakladaní odpadu na traktor,“ uvádza primátor mesta Nové Zámky Gejza Pischinger.

V 4 lokalitách mesta sú postupne rozmiestňované veľkokapacitné kontajnery zvlášť na biologicky rozložiteľný odpad a zvlášť na objemný odpad, ktoré sú označené.

Rozloženie veľkokapacitných kontajnerov

 • 02.11.2013 – 10.11.2013 – Čerešňová (kurty)
 • 09.11.2013 – 17.11.2013 – Nitrianske nábrežie – Komenského
 • 16.11.2013 – 24.11.2013 – Ľanová – ZVS
 • 23.11.2013 – 01.12.2013 – Čerešňová (kopec)

Upratovať sa bude až do 1. decembra.

Ľudia pomoc mesta s upratovaním vítajú

„Je to výborná vec, toto upratovanie každoročné. Zbavíme sa tak nepotrebných vecí, ktoré nám ležia na dvore, v garáži, a niekedy aj v dome,“ usmievavo hovorí Novozámčan Peter /42/.

„Ja vítam každý rok toto upratovanie. Na jednej strane, aspoň nie sme lenivý a porobíme si – upraceme dvory a dom, a nemusíme to vláčiť do nejakého zberného dvora. Ja by som ani nemal ako. Nemám ani prívesný vozík, a odpadu mám celú kopu, veď sa pozrite. Staré nepotrebné stoličky, matrace, ale aj suché konáre som poupratoval po dvore. Len to vyložím pred bránu, a keďže som dôchodca, počkám si na traktor a pomôžem im to aj naložiť,“ povedal nám pán Jozef /65/.

Nápad každoročného jesenného upratovania si pochvaľuje aj pani Anka, ktorá býva na Strečnianskej ulici: „Pozriem si každý rok rozpis, kedy bude naša ulica na rade. Teraz to bude v stredu 13. novembra. S manželom dovtedy pripravíme všetko čo nám celý rok zavadzalo a už to nepotrebujeme na ulicu pred dom – pri cestu. Samozrejme si to aj triedime, lebo o to nás mesto žiadalo. Na traktore to vždy pekne odvezú a je to. Máme upratané,“ s úsmevom hovorí aj ďalšia spokojná obyvateľka nášho mesta.

Harmonogram jesenného upratovania

 • 4. november

ulice: Tatranská, Poľovnícka, Pod kopcom, Hlboká, Orgovánová, Dostihová, Bočná, Riečna, Jazerná, Štrková, Gúgska, Čerešňová, Slávičia, Slnečná, Svornosti, Krížna, Krajná

 • 6. november

ulice: Andovská, Holubyho, Hliníková, Pod záhradami, Moyzesova, Kmeťova, Sitnianska, Poľná, Cintorínska, Jeruzalemská, Holubičia

 • 8. november

ulice: J.Šimora, Bernolákovo nám. Nitrianska, Šulekova, Slovenská, Zdravotnícka, Mederská, Rázusova, Jesenského, Dostojevského, Sládkovičova, M.M.Hodžu, J.M.Hurbana, Svätoplukova

 • 11. november

ulice: Komjatická, Pod lipami, Jirásková, Žofijská, Devínska, Bratislavská, M.R.Štefánika, Tyršova, Javorová, Železná, Výpalisko

 • 13. november

ulice: Palackého, Husova, Pohronská, Oravská, Trhová, Piesočná, Húlska, Hrebíčková, Strečnianska, Detvianska, Šurianska

 • 15. november

ulice: Považská, Bezručova, Hviezdoslavova, Heydukova, Komenského, Kollárova, Železničiarska, Wolkerova, Nitrianske nábrežie

 • 18. november

ulice: Komárňanská cesta, J. Murgaša, Konopná, Ľanová, Bajčská, Továrenská

Okrem veľkého jesenného upratovania, môžu samozrejme obyvatelia mesta upratovať aj cez rok. Počas celého roka môžu odovzdať objemný, drobný stavebný odpad a biologicky rozložiteľný odpad na Považskej ul. (bývalé uhoľné sklady). Papier, sklo, textil, žiarivky, farby, lepidlá, batérie, akumulátory, vyradené elektrické a elektronické zariadenia, plasty, kovy sa odovzdávajú bezplatne na ul. G. Bethlena.

Sara

upratovanie-NZ
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM