Viktória Botošová Rôzne

Info, ktoré mnohých zaručene nepoteší: V Zámkoch čakajte dážď a to až takýto!

V našom okrese má poriadne spŕchnuť a navyše aj fúkať. Meteorológovia pred dažďom a vetrom dokonca vydali výstrahy. Kedy by sme sa mali pripraviť na najväčšie zrážky?

Ilustračný obrázok k článku Info, ktoré mnohých zaručene nepoteší: V Zámkoch čakajte dážď a to až takýto!
Zdroj: Dnes24.sk

Dáždniky si určite pribaľte so sebou! Do nášho okresu totiž má zavítať dážď. „V okrese Nové Zámky sa miestami očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 20 – 40 mm,“ píše sa na stránke SHMÚ. Podľa meteorológov takýto úhrn zrážok dokonca predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

„Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza ďalej SHMÚ. Meteorológovia preto pre náš okres vydali výstrahu prvého stupňa pred dažďom, ktorá trvá v stredu od 0:00 do 12:00 hod.

To však nie je všetko, v našom okrese sa totiž očakáva aj silný vietor. „V okrese Nové Zámky sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 16 – 22 m/s,“ uvádzajú meteorológovia.

„Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ informuje SHMÚ. V stredu od 02:00 do 12:00 preto vydali pre náš okres aj výstrahu prvého stupňa pred vetrom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM