Hokejisti Nových Zámkov získali dôležité body: Uspeli na ľade v Michalovciach

Hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili v 23. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:2.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nových Zámkov získali dôležité body: Uspeli na ľade v Michalovciach
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Úvod zápasu priniesol viacero vylúčených a hostia išli do vedenia v presilovke v 3. minúte. Langkow prihral pred bránku Jacksonovi a ten bez prípravy prekonal Kaarlehta – 0:1.

Aj vďaka početným presilovkám boli brankári v prvej tretine v častej permanencii.

Skóre sa druhýkrát zmenilo v 12. minúte, keď Mráz v útočnom pásme uvoľnil Žitného, ktorý si po krátkom úniku poradil s brankárom Bakalom – 1:1.

Hostia chceli na tretí pokus v sezóne zdolať Michalovce a k tomuto cieľu sa priblížili v 32. minúte. Nepokrytý Klempa zužitkoval prihrávku spoza bránky a upravil na 1:2. V 55. minúte zvýšil na 3:1 pre hostí Kozák a hoci domáci ešte odpovedali kontaktným gólom Galamboša, pri záverečnej power play inkasovali štvrtýkrát po strele Langkowa.

Ako zhodnotil zápas tréner Gergely Majoross? Dočítate sa to na ďalšej strane!