Anton Hrachovský Hokej

Hokejisti Nových Zámkov začali prípravu na ľade: Trénerovi sa hlásilo 27 hráčov, VIDEO+FOTO

Hráči MHC Nové Zámky sa po prvý raz stretli na ľade pred sezónou 2019/2020. Pôjde o ich štvrtý ročník medzi slovenskou elitou.

Zdroj: Dnes24.sk

Hokejisti Nových Zámkov sa v stredu 24. júla stretli spoločne na ľade na úvodnom tréningu pred sezónou 2019/2020. Tá bude pre nich v poradí štvrtou v Tipsport lige. Trénerskému duu Milan Jančuška – Jerguš Bača sa na úvodnom tréningu hlásilo dokopy 27 hráčov, vrátane troch brankárov.

Úvodný zraz Zámčanov

Hlavnému trénerovi Milanovi Jančuškovi sa hlásilo 24 korčuliarov a traja brankári. Okrem známych tvárí sa na novozámockom ľade ukázalo viacero mladíkov, ktorí do klubu pribudli len nedávno, vrátane brankára Christána Pavlasa, Martina Andrisíka, Dávida Jašu či Sebastiána Šmídu.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

„Z minuloročnej zostavy nám ostalo 14 hráčov. Na druhú stranu, do tímu prišlo veľa mladých s minimálnymi tipsportligovými skúsenosťami. Pevne verím, že sa medzi nimi nájde niekoľko, ktorí budú mať na Tipsport ligu,“ oznámil hlavný tréner Milan Jančuška.

V klube je momentálne množstvo mladých hráčov, práca s nimi bude pre trénerský štáb výzvou. „Je to tak. Samozrejme, všetko sa odvíja od rozpočtu. No mám rád prácu s mladými hráčmi, dúfam, že z nich vyskočí nejaký ďalší Lantoši alebo Buček. Majú možnosť a pevne verím, že svoju šancu chytia za pačesy a zabojujú o miesto v kádri,“ dodal Jančuška.

Prvé prípravné zápasy čakajú Novozámčanov začiatkom augusta.

V stredu 24. júla sa na ľade stretli nasledujúci hráči. Juraj Jurík sa k tímu pripojí v pondelok 29. júla a Marcel Dlugoš sa pripojí po reprezenračných povinostiach.

  • Brankári: Matej Kristín, Christián Pavlas, Martin Filip Vyžinkár
  • Obrancovia: Samuel Hain, Andrej Hatala, Tomáš Hedera, Peter Ordzovenský, Adam Kudrna, Peter Mikuš, Marek Drtina
  • Útočníci: Tomáš Urban, Filip Bajtek, František Pulščák, Tomáš Pospíšil, Radim Hruška, Martin Andrisík, Dalibor Mikula, Patrik Rogoň, Branislav Fábry, Richard Ondrušek, Sebastián Slávik, Martin Jakúbek, Dávid Jaša, Sebastián Šmída, Bečka, Lašo, Hrabčák

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Hokejisti Nových Zámkov začali prípravu na ľade pred sezónou 2019/2020
21
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM