Anton Hrachovský Kultúra

Historická jazdiareň v Zámkoch sa zmenila na ateliér: Predstavuje desiatku umelcov

Priestory historickej Cisársko-kráľovskej jazdiarne v Nových Zámkoch sa premenili na ateliér. Návštevníkov čakajú práce umelcov z viacerých krajín Európy.

Ilustračný obrázok k článku Historická jazdiareň v Zámkoch sa zmenila na ateliér: Predstavuje desiatku umelcov
Foto: Anton Hrachovský

V priestoroch historickej Cisársko-kráľovskej jazdiarne tvorí desať účastníkov tohtoročného projektu Sympózium Novum, ktorý mesto organizuje v spolupráci s príspevkovou organizáciou Novovital každé leto od roku 2016.

Sympózium Novum v Nových Zámkoch

V tohtoročnom ateliéri tvoria štyria umelci zo Slovenska, dvaja maďarskí, dvaja poľskí a dvaja českí výtvarníci. Koordinátorom a kurátorom 4. medzinárodného výtvarného sympózia je Miroslav Procházka.

Slovenskú tvorbu budú zastupovať Daniel Brunovský, Stano Bubán, Eva Šrubařová a Helmut Bistika. Z Českej republiky bude možné zhliadnuť tvornu Antonína Střížeka a Jiřího Šuhájka. K nim sa pridajú Kata Könyv a László Nemes z Maďarska a tiež Karolina Lizurej a Jana Szczepana Szczepowski z Poľska.

V Nových Zámkoch predvedie svoje nadanie 10 umelcov zo štyroch krajín.

Vernisáž 4. medzinárodného sympózia sa uskutoční 21. augusta v Cisársko-kráľovskej Jazdiarni. Práce umelcov, ktoré sa zrodili počas jedného týždňa v jazdiarni, si budú môcť záujemcovia pozrieť do 5. septembra.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM