Aktualizované Anton Hrachovský Krimi

Hasiči z celého Slovenska sa spojili: Vyše 400 ich pomáha na severe krajiny, FOTO

Desiatky dobrovoľných hasičov smerujú v sobotu na sever Slovenska, aby pomohli pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči z celého Slovenska sa spojili: Vyše 400 ich pomáha na severe krajiny, FOTO
9
Galéria

Päť autobusov s 250 hasičmi z okresov Galanta, Dunajská Streda, Komárno, Prešov, Sabinov, Bardejov, Pezinok, Senec, Senica, Skalica a Nové Zámky by malo do Námestova doraziť medzi 10.00 h a 11.00 h. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

„Okrem dobrovoľných hasičov v autobusoch sa na pomoc vydalo približne 100 ďalších, ktorí zvolili iný spôsob dopravy,“ doplnila Farkasová.

Obrovská pomoc od dobrovoľníkov

Na sever Slovenska už dorazili všetci dobrovoľní hasiči, ktorých tam vyslali na pomoc z viacerých kútov Slovenska. „Pred hodinou prišlo na miesto 100 členov DHZO z Prešovského kraja, ktorí budú pomáhať v obciach Zákamenné, Novoť a Krušetnica. Pred pár minútami dorazili do Oravskej Lesnej aj posledné tri autobusy. Dobrovoľní hasiči z autobusu z Nitrianskeho kraja smerujú na pomoc do obce Mútne, posádky z autobusov z Bratislavského a Trnavského kraja budú odstraňovať následky snehovej kalamity v Oravskej Lesnej,“ priblížila Farkasová.

Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí sú podľa nej v plnom nasadení pripravení pomôcť v zasiahnutých obciach pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity. „Ide o sústredenú pomoc dobrovoľných hasičov ohromných rozmerov,“ zdôraznila.

Mimoriadna situácia v Žilinskom kraji naďalej platí na území okresu Námestovo a v ďalších obciach. Na zhadzovanie snehu z preťažených stromov na hornej Orave vo štvrtok (17. 1.) prvýkrát v histórii využili vrtuľník. Pri odstraňovaní následkov kalamity pomáhajú od utorka (15. 1.) aj vojaci.

„Historicky prvýkrát v spolupráci HaZZ a Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR došlo ku koordinovanému presunu takého veľkého množstva hasičov na pomoc ku konkrétnej udalosti“, skonštatovala Farkasová. Po 14.00 h by na miesto mala prísť aj ministerka vnútra SR Denisa Saková (Smer-SD).

Foto: ilustračné

Hasiči z celého Slovenska sa spojili: Smerujú pomáhať na sever krajiny
9
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM