Anton Hrachovský Správy

Dvory nad Žitavou ožívajú: V obci pribudla nová zeleň i kruhový objazd, FOTO

V obci kúsok od Nových Zámkov vybudovali objekt, ktorý poteší nejedného motoristu. Na svoje si však prídu i milovníci zelene.

Ilustračný obrázok k článku Dvory nad Žitavou ožívajú: V obci pribudla nová zeleň i kruhový objazd, FOTO
Zdroj: Archív obce Dvory nad Žitavou

Cieľom rozvoja obce Dvory nad Žitavou po komunálnych voľbách v roku 2014 bola koncepcia zachovania, ochrany a zveľaďovania obce v jej historických, kultúrnych a spoločenských špecifikách. Starostom obce sa stal Branislav Becík a svojej novej funkcie sa ujal s cieľom naplniť volebný plán.

„Našou prioritou je spokojnosť obyvateľov, vyplývajúca z kvality životného prostredia, pričom udržíme a zachováme charakteristické črty kultúrno – historickej hodnoty v jej špecifických črtách“, prezradil starosta Dvorov nad Žitavou Branislav Becík.

Koncepcie a návrhy sa stali realitou

V prvej fáze prišla na rad realizácia výstavby kruhovej križovatky, Dvorského kultúrneho parku či rekreačno – športového areálu v centre obce. Následne sa začalo s realizáciou tzv. zelenej infraštruktúry užšieho centra obce – okolia obecného úradu a kostolnej záhrady. Staré porasty a stromy boli odstránené a nahradené mladými okrasnými stromami či krovinami. Nekompaktný a nesúvislý trávnatý porast nahradil trávnatý koberec so samozavlažovacím systémom.

„Najväčším zadosťučinením je pre mňa dosiahnutie spoločenského dialógu a názorovej zhody smerujúcej k prosperite a pozitívnemu vývoju obce,“ dodal prvý muž neďalekej obce.

Môže vás zaujímať:

Do Štrandu by malo ísť vyše 600-tisíc eur: Celý projekt je rozdelený do štyroch fáz

Mesto bojuje s parkovacími problémami na sídliskách: Zverejnilo návrh riešenia

Novozámocké sídlisko sa rozrastie: Pribudnú nové obytné domy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM