Marcel Mojžiš Rôzne

Dunaj v Štúrove už dosiahol 667 cm, polícia zatvorila prvé cesty!

Situácia na Dunaji sa neustále zhoršuje. Pre juh Novozámockého okresu stále platí 3. stupeň výstrahy pred veľkou vodou. Navyše, na juhu Slovenska sa začali už zatvárať aj cesty, prvú uzavreli i v našom okrese.

Hydrometeorológovia prišli vo štvrtok s neradostnými správami. Oproti prvotným predpokladom, hladina Dunaja bude kulminovať vo väčšej výške, ako sa sprvu čakalo. Kým pred pár dňami sa ešte predpokladalo, že Dunaj v Štúrove počas víkendu vystúpi na 750 až 800 cm, podľa najnovších odhadov hydrometeorológov bude v nedeľu tam kulminovať pri 790 až 820 centimetroch.

V Štúrove platí tretí stupeň povodňovej aktivity. V meste rovnako ako v Komárne už zahradili otvory v protipovodňovom betónovom múre. „Je tam ešte možnosť navýšiť ho o 60 centimetrov. Je to nová konštrukcia, ktorá bola odskúšaná v roku 2010 a dobre fungovala,“ skonštatoval riaditeľ Správy vnútorných vôd Komárno Slovenského vodohospodárskeho podniku Juraj Fekete. Dunaj v Štúrove o 10:30 dosiahol 667 centimetrov.

Situáciu v okresoch Nové Zámky a Komárno monitoruje aj polícia. Muži zákona už museli dokonca prikročiť k prvým uzávierkam ciest. „V okrese Nové Zámky bola včera o 19.00 h. večer až do odvolania uzatvorená cesta medzi obcami Chľaba a Kamenica nad Hronom, kvôli bezpečnosti v cestnej premávke,“ informovala náš portál krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

V meste Komárno je uzatvorená Elektrárenská cesta, ktorá vedie popri rieke Váh a Dunaj. „Túto komunikáciu je možné obísť cez ulicu Vnútorná Okružná, Hradná alebo Tabaková,“ dodala Bruchterová a dodala, že cesta 1/63, ktorá vedie cez bývalý hraničný priechod Komárno Komárom je stále prejazdná. Polícia všetkých zároveň vyzýva k ústretovému správaniu, spolupráci a k rešpektovaniu pokynov mužov zákona.

Foto: ilustračné Nové Zámky 24/tasr, webnoviny

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM