Anton Hrachovský Samospráva

Dopravná situácia v Zámkoch vyústila do petície: Obyvatelia žiadajú obchvat mesta

Obyvatelia (nielen) Nových Zámkov podpisujú novú petíciu. Jej cieľom je prispieť k výstavbe funkčného obchvatu okolo mesta.

Ilustračný obrázok k článku Dopravná situácia v Zámkoch vyústila do petície: Obyvatelia žiadajú obchvat mesta
5
Galéria
Zdroj: TASR

Dopravná situácia v Nových Zámkoch je viac než nevyhovujúca, k čomu v lete 2019 prispelo aj uzavretie mosta na ceste I/75 pri Termálnom kúpalisku Štrand Emila Tatárika. Dôvodom bola jeho plánovaná rekonštrukcia. Nákladná i osobná doprava bola kvôli tomu odklonená na hlavný ťah ulíc Komárňanskej a SNP, čo ešte viac skomplikovalo situáciu v meste.

Most pri Štrande však má byť daný do predčasného užívania ešte v prvej polovici decembra 2019.

Ďalšie komplikácie s dopravou v meste sa očakávajú po otvorení nového mosta medzi Komárnom a maďarským Komáromom.

Petícia za obchvat Nových Zámkov

Svetlo sveta tak uzrela petícia Za vybudovanie cestného obchvatu mesta Nové Zámky. Elektronicky ju podpísalo už takmer 800 ľudí a po pár dňoch majú jej autori prvé desiatky podpísaných petičných hárkov. Prvé zberné miesto je na Hlavnej pošte a pravdepodobne pribudnú aj ďalšie.

Petičné hárky je možné si vytlačiť a podpísané zaslať na adresu Občianskeho združenia: Občianska iniciatíva za obchvat mesta Nové Zámky, Pri skladoch 1, 940 02 Nové Zámky, prípadne vhodiť do urny na pošte na Hlavnom námestí.

Petíciu predložia vláde i ministerstvu

„Na Hlavnej pošte bolo vytvorené zberné miesto, ďalšie budú pribúdať. Cieľom je vyzbierať 10 a viac tisíc podpisov a predložiť ich po parlamentných voľbách Vláde SR, NR SR a Ministerstvu dopravy,“ informujú organizátori peticie.

Cestný obchvat mesta je navrhnutý v grafickej a textovej časti územného plánu regiónu Nitrianskeho kraja a je súčasťou platného územného plánu mesta Nové Zámky.

„Doprava na tranzite cez mesto Nové Zámky po ceste I/64 je v kritickom stave, spôsobuje problémy vo vnútromestskej doprave, nepriaznivo pôsobí na životné prostredie a významne znižuje kvalitu života nielen obyvateľov mesta Nové Zámky. V prvej polovici roka 2020 bude do prevádzky uvedený nový dunajský most medzi Komárnom a Komáromom, ktorý spôsobí nárast intenzity ťažkej nákladnej dopravy smerom na Nové Zámky,“ píše sa na petičných hárkoch.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Vo fotogalérii: Doprava v Nových Zámkoch po uzavretí mosta pri Štrande (úsek Kapisztóryho – SNP).

Titulné foto: ilustračné

Doprava v Nových Zámkoch po uzavretí mosta pri Štrande (Kapisztóryho - SNP)
5
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM