Viktória Botošová Správy

Dobrá správa pre rodičov: Mesto uspelo so žiadosťou, pribudnú nové miesta v škôlkach

Žiadosť mesta o dotáciu na rozšírenie kapacít škôlok je schválená. Pozrite, koľko vznikne nových miest.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre rodičov: Mesto uspelo so žiadosťou, pribudnú nové miesta v škôlkach
Zdroj: TASR

Ako sme vás už v našom dávnejšom článku informovali, mesto Nové Zámky sa snažilo získať dotáciu z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, ktoré vyčlenilo na tento rok finančné prostriedky na dotácie na prístavbu, výstavbu a rekonštrukciu materských škôl. A podarilo sa!

Ako informovala Petronela Bernáth z Mestského úradu Nové Zámky, zámer mesta rozšíriť kapacitu škôlok je úspešný. Mesto Nové Zámky je jedným zo 113 úspešných žiadateľov o dotáciu z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na rozšírenie kapacít materských škôl. Keďže aj tento rok bol záujem o škôlky vyšší ako dovoľovali kapacity, mnohým rodičom by nové miesta pomohli.

„Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vyčlenilo financie pre naše mesto na jednu triedu materskej školy. Kapacita bude 22 detí v triede pre päť až šesťročné deti,“ upresnila.

„Mesto dostane 55 000,– € na kapitálové výdavky a 6 000,– € na bežné výdavky,“ povedala Bernáth.

Nová trieda určená pre materskú školu by podľa radnice mala vzniknúť čoskoro. „Mesto sa bude snažiť o to, aby nová trieda materskej školy vznikla v školskom roku 2015/2016, ale najneskôr v školskom roku 2016/2017,“ uviedla Bernáth. Podľa jej ďalších slov, predpokladaný termín otvorenia novej triedy momentálne nie je známy, dátum vyúčtovania dotácie je 16. december 2016.

Čítajte aj:

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM