Anton Hrachovský Správy

Cestujúcich v našom okrese čaká opäť železničná výluka: V TOMTO termíne si dajte pozor

ŽSR plánujú rekonštrukčné práce na železničných úsekoch aj v okrese Nové Zámky. Ako a kedy sa to dotkne cestujúcich?

Ilustračný obrázok k článku Cestujúcich v našom okrese čaká opäť železničná výluka: V TOMTO termíne si dajte pozor
Zdroj: Dnes24.sk

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali s realizáciou opráv na úseku Beša – Podhájska – Hul. V čase výluky je na tratiach Beša – Hul a Beša – Úľany nad Žitavou pripravená pre cestujúcich náhradná autobusová doprava.

Až do večera

„Výluka sa začala 5. mája 2016 o 7:35 a bude trvať do 17:10. Práce zahŕňajú čistenie koľajového lôžka, súvislú výmenu podvalov a úpravu štrkového lôžka do profilu s podbitím, súvislú výmenu koľajníc, opravu geometrickej polohy koľaje s úpravou štrkového lôžka do profilu a odstraňovanie defektoskopických chýb,“ informuje hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

Rovnako prebiehajú opravné práce na priecestí v km 25, 875. Problémom je stará asfaltová výplň a asfaltové nábehy pozemnej komunikácie, ktoré sa likvidujú. Okrem toho sa odstraňuje koľajový rošt, bagruje staré štrkové lôžko vrátane problematických úsekov plných blata.

O deň neskôr

„Druhá etapa výlukových prác prebehne 6. mája 2016 v čase od 7:35 do 15:10. "Prebehne čistenie koľajového lôžka, vykoná sa súvislá výmena podvalov, upraví sa štrkové lôžko, upraví sa železničné priecestie, bude vykonaná oprava geometrickej polohy koľaje a odstránia sa defektoskopické chyby,“ pokračuje hovorkyňa ŽSR.

„ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku rekonštrukčných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach,“ dodáva na záver Martina Pavliková.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM