Viktória Botošová Rôzne

Celé mesto v pohotovosti: Zmenilo sa na veľkú ľadovú plochu, posyp stratil význam!

Toto v meste už dávno nik nezažil. Od rána sú obyvatelia v značných problémoch, ktoré spôsobilo počasie. Šmykľavé cesty aj chodníky. Hovorca mesta nabáda na opatrnosť a nielen to!

Ilustračný obrázok k článku Celé mesto v pohotovosti: Zmenilo sa na veľkú ľadovú plochu, posyp stratil význam!
Zdroj: TASR

Nočné mrholenie, dážď a mráz premenili Komárno na súvislú ľadovú plochu. Po tretej hodine rannej v okresnom meste prestalo pršať, cestári sa pustili do posýpania ciest a chodníkov. Informoval o dnešnej situácii v meste hovorca Mestského úradu Komárno Róbert Králik.

Pomôcť má aj oteplenie

„Posýpanie počas dažďa alebo mrholenia nemá zmysel, pretože novovzniknutá vrstva ľadu prekryje aj posypový materiál,“ vysvetlil s tým, že v čase, keď sa mesto prebudilo a ľudia začali chodiť do práce, bola značná časť ciest už zjazdná.

Dodal, že posýpanie bude pokračovať až dovtedy, kým sa na cestách a chodníkoch vrstva ľadu neodstráni. Pomôcť má aj prichádzajúce oteplenie. „Večer sa opäť očakáva dážď, ale vďaka zvýšeniu teplôt by už nemalo namŕzať,“ konštatoval.

Zvýšená opatrnosť

Vedenie mesta žiada obyvateľov, aby vykonali opatrenia pred svojimi nehnuteľnosťami a na chodníkoch odstránili ľadovú vrstvu a zabránili tak vzniku úrazov pošmyknutím.

„Taktiež žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť,“ ukončil hovorca.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM