Krimi

Byt v Nových Zámkoch obsadili holuby: Priestor je plný exkrementov a tiel vtákov

Susedia v jednom z domov v Nových Zámkoch si nevedia so situáciou rady. Aktuálny stav ohrozuje ich zdravie.

Ilustračný obrázok k článku Byt v Nových Zámkoch obsadili holuby: Priestor je plný exkrementov a tiel vtákov
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

V jednom z neobývaných bytov v Nových Zámkoch sa usadili nezvaní hostia. Obsadili ho holuby a rôzne iné vtáctvo. „Žena totiž nezabezpečila okná na svojej nehnuteľnosti a vtáky mali voľný vstup,“ informuje polícia Nitrianskeho kraja na sociálnej sieti.

Nezvaní hostia

„Vzniklo tak riziko nákazy pre ľudí rôznymi roztočmi, kliešťami a parazitmi. Množstvo holubých exkrementov a uhynutých tiel holubov, alebo dlhodobý kontakt so zvieratami, prípadne manipulácia s ich uhynutými telami alebo s výlučkami môže predstavovať riziko prenosu nebezpečnej choroby,“ vysvetľuje polícia na sociálnej sieti.

„Polícia v Nových Zámkoch začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.,“ informujú muži zákona na sociálnej sieti s tým, že boli uskutočnené opatrenia. Okná už majú byť zvonku zabezpečené tak, aby vtáctvo do bytu nelietalo.

„Stále však tlie nebezpečenstvo v silne znečistenom a zaprášenom byte. Majiteľka s políciou nespolupracuje a vyriešenie situácie je o to zdĺhavejšie,“ dodáva polícia na záver.

Sledujte nás aj na Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM