Anton Hrachovský Správy

Boj o naj obec Slovenska: 5 dedín z okresu Nové Zámky, ktoré sa držia najvyššie

Slováci z celej krajiny hlasujú v súťaži o NAJ obec 2019. Pozreli sme sa na to, ako sa darí mestám a dedinám z okolia Nových Zámkov.

Ilustračný obrázok k článku Boj o naj obec Slovenska: 5 dedín z okresu Nové Zámky, ktoré sa držia najvyššie
28
Galéria
Foto: Anton Hrachovský

Súťaž o „Naj mesto a obec Slovenska“ vyhlásuje internetový portál Slovakregión. Aj v roku 2019 odštartovala v apríli a potrvá do konca októbra. Pomaly ale isto sa tak dostáva do svojej záverečnej fázy.

Pozreli sme sa na to, ako sú na tom priebežne mestá a obce z okresu Nové Zámky. Ktorých päť z dedín sa v priebežnom rebríčku nachádza najvyššie? A ktoré mesto z nášho okresu vedie?

Najprv sa však zoznámte s vedúcou trojicou slovenských obcí, ktorým v konkurencii 2 787 dedín patrí aktuálne prvé, druhé a tretie miesto. Na zlatej pozícii sa nachádzajú Smižany, na striebornej Nižná Olšava a bronzová priečka aktuálne patrí obci Ortuťová.

Z obcí nášho okresu sa aktuálne na najvyššej priečke nachádzajú Komjatice, ktorým patrí 41. miesto. Druhé miesto v okrese patrí Rúbani, ktorá okupuje celkovo priebežné 56. miesto. Celkovo 74. priečka patrí Michalu nad Žitavou, Uľany nad Žitavou sú na 75. mieste a päticu aktuálne najúspešnejších obcí z nášho okresu uzatvára Salka na 162. priečke.

Medzi mestami patrí Novým Zámkom priebežná 94. priečka. V súťaži figurujú aj ďalšie mestá z okresu. Štúrovo sa momentálne nachádza na 30. priečke a Šuranom patrí až posledná 140. pozícia.

Naj mestom je podľa hlasujúcich zatiaľ Trnava, nasledovaná Púchovom a Spišskou Novou Vsou.

Poradie sa však môže ešte neustále meniť a prispieť k tomu môžete aj vy svojím hlasovaním na webovej stránke www.slovakregion.sk. Hlasovať môžu len bezplatne registrovaní užívatelia. Definitívni víťazi budú známi 5. novembra 2019.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nových Zámkov a okolia.

Foto: ilustračné

Fotogaléria: Mesto Nové Zámky
28
Galéria
Foto: Anton Hrachovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM