Anton Hrachovský Rôzne

Betlehemské svetlo bude cestovať vlakom po našom okrese: Kde všade sa objaví?

Tradícia cestujúceho svetielka z Betlehemu pokračuje aj v tomto roku. Pozrite si presný rozpis jeho zastávok v novozámockom regióne.

Ilustračný obrázok k článku Betlehemské svetlo bude cestovať vlakom po našom okrese: Kde všade sa objaví?
Zdroj: TASR

Betlehemské svetlo príšlo na Slovensko uplynulý víkend, kedy ho po slávnostnej ekumenickej ceremónii vo Viedni odpálili zástupcovia Slovenského skautingu. Zároveň bolo cez víkend odovzdané i do rúk slovenského prezidenta Andreja Kisku. Je to celkovo už 27.raz, čo skauti toto svetlo priniesli na Slovensko.

S jeho rozvozom po slovenských mestách a obciach sa začne v sobotu 17. decembra, kedy sa od skorého rána rozbehnú vlaky so skautskými posádkami. Takto sa bude šíriť tento symbol Vianoc po území celého Slovenska. Svetlo prejde po 25 hlavných i vedľajších železničných tratiach. Dostane sa tak až do 300 slovenských obci, z ktorých sa potom bude šíriť ďalej aj na miesta bez vlakového spojenia.

Cestovanie Betlehemského svetla vlakmi po okrese Nové Zámky

Sviatočné svetlo zavíta samozrejme aj do okresu Nové Zámky. V sobotu 17. decembra o 13:08 ho budú môcť obyvatelia vidieť na železničnej stanici v našom meste. V ten istý deň navštívi aj ďalšie mestečká a obce, pričom jeho púť po novozámockom okrese sa skončí o 16:19 v Štúrove. Presný rozpis lokalít s Betlehemským svetlom si môžete pozrieť v tabuľke.

Číslo vlaku Trasa Príchod
R833 Šurany 9:08
R833 Podhájska 9:24
Os4812 Nové Zámky 13:08
Os5011 Bánov 13:30
Os5011 Šurany 13:34
Os5011 Ondrochov 13:39
Os5011 Komjatice 13:44
Os5011 Veľký Kýr 13:49
Os5011 Branč 13:52
Os5807 Maňa – zastávka 14:45
Os5807 Maňa 14:47
Os5807 Kmeťovo 14:50
Os5807 Michal nad Žitavou 14:53
Os5910 Bíňa 16:00
Os5910 Kamenín 16:05
Os5910 Kamenný Most nad Hronom 16:10
Os5910 Štúrovo 16:19

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM