Viktória Botošová Krimi

AUTENTICKÉ FOTO z miesta nočného požiaru: Bar v dedine zhorel takmer do tla, hasiči aj ľudia zachraňovali čo sa dalo!

V objekte sa okrem baru nachádzal aj obchod s textilom a herňa. Nielen hasiči zachraňovali čo sa dalo, pridali sa aj majitelia prevádzok. Predbežná škoda bola hasičmi aj tak odhadnutá na 150 tisíc eur!

Ilustračný obrázok k článku AUTENTICKÉ FOTO z miesta nočného požiaru: Bar v dedine zhorel takmer do tla, hasiči aj ľudia zachraňovali čo sa dalo!
Zdroj: Dnes24.sk

K požiaru došlo podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského záchranného zboru v Nitre, Viliama Pánskeho o 1:45, 15 októbra, v neďalekej obci Nesvady.

„V noci bol nahlásený požiar polyfunkčného objektu na Novozámockej ulici v Nesvadoch. Na jeho likvidáciu boli vyslané 3 vozidlá s 8 hasičmi z Nových Zámkov. Na výpomoc boli vyslaní aj 3 hasiči s jedným vozidlom z HS Kolárovo,“ uvádza hovorca Pánsky.

Podľa jeho slov v čase príchodu hasičov na miesto udalosti bol požiarom zachvátený bar spojený s herňou a časť strešnej konštrukcie. „Išlo o požiar staršieho prerobeného polyfunkčného prízemného objektu, v ktorom boli prevádzkované herňa, bar, malá krčma a obchod s textilom,“ vysvetľuje priebeh zásahu Pánsky.

Na mieste zásahu sa podľa slov hovorcu nachádzal aj majiteľ budovy, ktorý na miesto privolal majiteľov ostatných prevádzok. „Z obchodu s textilom boli zásoby vynášané na ulicu. Po lokalizácii požiaru jednotka rozoberala zahorené časti strešnej konštrukcie. Po celkovej likvidácii požiaru, na ktorú sa spotrebovalo 21.000 litrov vody bolo požiarisko skontrolované termokamerou a odovzdané majiteľovi,“ zhodnotil prácu hasičov hovorca.

Z dôvodu zadymenia bol zásah hasičov mierne skomplikovaný. „Zásah bolo z dôvodu veľkého zadymenia potrebné vykonávať v dýchacích prístrojoch a bol ukončený krátko po štvrť na šesť ráno,“ dodal.

Podľa vyjadrenia Viliama Pánskeho k zraneniu ani usmrteniu osôb pri požiari nedošlo.„Na príčine vzniku požiaru pracuje expertízna skupina. Predbežná škoda na objekte bola vyčíslená na cca 150 000 eur, uchránené hodnoty predstavujú čiastku 100 000 eur,“ dodal Viliam Pánsky.

Foto: HaZZ Nr

Horiaca herňa - Nesvady
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM