Anton Hrachovský Šport

Akvatlon v Šuranoch: Predstavili sa aj novozámockí borci. Ako dopadli?

Druhú júlovú nedeľu sa konali v neďalekých Šuranoch akvatlonové preteky. Predstavil sa na nich okrem iných aj Novozámčan Radim Kráľ, ktorého mohli fanúšikovia vidieť vo farbách Triatlonového klubu Nové Zámky.

Ilustračný obrázok k článku Akvatlon v Šuranoch: Predstavili sa aj novozámockí borci. Ako dopadli?
Zdroj: Archív Radima Kráľa

Nedávno sme priniesli informácie o bývalom slovenskom reprezentantovi v rýchlostnej kanoistike Radimovi Kráľovi, ktorý sa v Nových Zámkoch rozhodol založiť vodácky klub Sport Club Slovakia. S ním už dosiahol prvé úspechy, ktorými sú úsmevy malých novozámockých kanoistov.

Popri trénovaní mládeže si našiel Radim Kráľ (na snímke vľavo) i ´čas na seba´. Druhú júlovú nedeľu sa totiž predstavil vo farbách Triatlonového klubu Nové Zámky na akvatlonových pretekoch v Šuranoch, na prírodnom štrkovisku Tona. Štartoval v kategórii Elite na trati 1 000 metrov plávania a 5 000 metrov beh.

Okrem Radima Kráľa sa v Šuranoch ukázali aj ďalší novozámockí pretekári – v kategórii Veteráni 1 zvíťazil Miroslav Ozorák a v kategórii Veteráni 3 sa predstavil Andrej Jacko. Medzi zúčastnenými sa predviedli aj Ivana Antalíková (tretie miesto vo Fit Akvatlone na 400 m a 2000 m). Mladší žiak Matej Antalík si vybojoval vo svojej kategórii na 200 m a 1 km druhé miesto, Adrian Francisci z rovnakej kategórie skončil šiesty. Ela Višňovská obsadila v kategórii Nádeje A na 100 m a 500 m celkovo šiestu priečku.

V Šuranoch očakávaný výsledok

Kráľ obsadil v Šuranoch v kategórii Muži – Elite celkovo 7. miesto s výsledným časom 00:36:58.2. Víťazom sa stal Simon Brunovský z bratislavského klubu Triax. „Plávanie na otvorenej vode a s hromadným štartom je prvých 300 metrov vždy taký menší boj o čo najlepšie miesto a o to, aby som náhodou nedostal od niekoho úder alebo kopanec. Je nás tam totiž veľa a každý si hľadá svoje miesto. Po prvej obrátke sme sa už sformovali do asi 5-člennej skupiny, v ktorej sme doplávali spolu. Beh v teplom počasí je vždy o dobrom rozložení síl. Bežali sme 5× 1 km okruh a v každom som sa snažil zrýchľovať. Výsledok ma teší, takýto priebeh som aj očakával. Nakoľko som minulý týždeň netrénoval, tak som to bral ako nový rozbeh do druhej polovice sezony,“ zhodnotil svoj výkon na akvatlonových pretekoch v Šuranoch Radim Kráľ.

V priebežnom poradí Slovenského pohára v akvatlone je Kráľ priebežne na 9. mieste. Ako však sám poznamenáva, pohárové preteky detailne nesleduje. „Pravdu povediac, Slovenský pohár nesledujem a nezameriavam sa na jeho preteky. Preteky si vyberám podľa toho, či mi vyhovujú vzdialenosťami a či mi sedia do tréningového plánu. Samozrejme, niektoré slúžia aj ako test výkonnosti. Preteky v akvatlone beriem čisto ako doplnok k príprave na triatlony a quadrathlony. Je to dobrý tréning vo vysokej intenzite a v disciplínach, ktorými triatlony a quadrathlony začínajú a končia,“ vysvetlil bývalý slovenský reprezentant v rýchlostnej kanoistike.

Multišportovec Kráľ

V minulosti rýchlostná kanoistika, dnes tréner mládeže na vode, duatlonista, triatlonista, akvatlonista. Okrem toho všetkého preteká Radim Kráľ aj v quadrathlone. Ešte minulý rok sa v ňom predstavil na pretekoch v rýchlostnej kanoistike. Počas sezóny si pravidelne zvykne ´odbehnúť´ aj na bratislavský polmaratón. „Quadrathlon mi sedí najviac. Je tam kanoistika, v ktorej dokážem ešte veľa pretekárov dobehnúť a predbehnúť a urobiť si ešte náskok. Škoda, že v sezóne sa viem zúčastniť len nejakých troch pretekov v quadrathlone, ktoré sú väčšinou v Čechách, v Maďarsku a jeden organizujeme aj my na Slovensku v Šamoríne,“ prezradil Kráľ.

V Šamorine sa Kráľ predstaví 30.júla ako organizátor ME v quadrathlone. Ak bude po organizačnej stránke všetko v poriadku, mal by sa predstaviť aj medzi pretekármi. „Ak by to nevyšlo, tak určite budem štartovat aspoň v štafete, ktorú chceme postaviť a v ktorej budú len Novozámčania. Okrem toho by som chcel absolvovať aspoň ešte jedného ´half-ironmana´, kde na pretekárov čaká 1,9 km plávania, 90 km na bicykli a 21,1 km behu. A ešte by som rád dopretekal zostávajúce preteky v triatlone,“ načrtol svoje plány na najbližší čas Radim Kráľ.

Môže vás zaujímať:

Mesiac od otvorenia lodenice: Prví novozámockí kanoisti už na vode, FOTO

V Zámkoch možno pribudne Regionálne hádzanárske centrum, adeptov je však viacero

Mladí Novozámčania zabodovali v Poľsku: Tretina slovenských medailí pre náš klub

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM