Webnoviny - Rôzne

Vynovené Námestie hrdinov v Leviciach dnes otvoria

V Leviciach dnes otvoria pre verejnosť zrekonštruované Námestie hrdinov. Slávnostný program sa začne o 13:00 a potrvá do 21:30.

(WEBNOVINY) – Vystúpia v ňom levické hudobné skupiny Agga, Fanatic, Expres men in age, BG gangsta romano hip hop, rôzne tanečné zoskupenia, mažoretky a ľudová hudba. V programe je aj bubnová šou na námestí a pešej zóne, vypustenie balónov a o 18:00 spustia a rozsvietia nové fontány.

Rekonštrukcia námestia z eurofondov sa začala v septembri 2010. Kolaudácia bola 29. a 30. septembra. Investícia dosiahla zhruba dva milióny eur. „Projekt nevošiel finančne do tých peňazí, ktoré nám mohla dať Európska únia,“ povedal pre agentúru SITA primátor Štefan Mišák. Výška projektu na získanie peňazí z eurofondov bola obmedzená na 1,66 milióna eur, 95 percent mesto získalo z EÚ a päť percent doplatilo zo svojho rozpočtu. Investíciu zároveň ešte navýšilo z vlastných zdrojov o ďalších zhruba 365-tisíc eur na opravu pamätníka na Námestí hrdinov, pozemné siete a fontány.

Na námestí vznikla oddychová zóna s lavičkami, osvetlením a tromi fontánami s pitnou vodou. V rámci projektu vybudovali tiež autobusovú zastávku a informačné tabule. Zachovala sa aj zhruba polovica historických kameňov z pôvodnej dlažby. „Ja som spokojný. Všetky práce bežali presne v zmysle harmonogramu,“ zhodnotil Mišák.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM