Monika Földešiová Rôzne

Magistrát pripravuje veľké jarné čistenie mesta

V Leviciach sa od budúceho týždňa začne celomestské jarné upratovanie zamerané hlavne na vyčistenie verejných i súkromných priestranstiev. Obyvatelia mesta môžu akciu využiť na vypratanie nepotrebných vecí z pivníc a svojich dvorov.

„Mestský úrad bude zároveň od polovice marca zabezpečovať čistenie mesta po zimnej údržbe a vyhrabávanie trávnikov. Spoločne tak dosiahneme hlavný cieľ akcie, a to čistejšie mesto, v ktorom všetci žijeme,“ uvádza magistrát na svojej internetovej stránke. Obyvateľom Levíc ponúka aj interaktívnu mapu, na ktorej sú znázornené stanoviská veľkokapacitných kontajnerov.
Jarné upratovanie bude trvať do polovice apríla. Od 22. do 24. marca sa vyčistia okrajové časti mesta. Od 28. do 31. marca lokality s rodinnými domami a v apríli zasa ulice medzi panelákmi. „V uvedených termínoch mestský úrad zabezpečí pristavenie veľkoobjemových kontajnerov do jednotlivých lokalít mesta. Do nich sa môže ukladať veľkoobjemový odpad, ktorý nie je možné uložiť do bežnej odpadovej nádoby. Do týchto kontajnerov je zakázané ukladať nebezpečný a elektronický odpad, na uloženie ktorých slúži zberový dvor. Odvoz bioodpadu do kompostárne bude zabezpečený v samostatných termínoch,“ upozorňuje magistrát.

tasr

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM