Zuzana Vajayová Rôzne

Magistrát postupne zrekonštruuje dve desiatky detských ihrísk

Levický magistrát chce aj v tomto roku pokračovať v obnove detských ihrísk, ktoré budú po rekonštrukcii krajšie a v súlade splatnými smernicami Európskej únie.

Na dvoch desiatkach ihrísk sa odstraňujú nevyhovujúce hracie prvky a postupne sa prebudovávajú na integrované oddychové detské zóny, ktoré budú plniť viaceré funkcie.

„Integrovaním viacerých prvkov budú vhodné pre širšiu vekovú skupinu detí od troch do 15 rokov. Zároveň budú pre verejnosť dostupnejšie s akčným rádiusom približne 300 metrov. Ihriská budú certifikované, bezpečnejšie a vybavené skupinami prvkov, ktoré umožnia deťom a mládeži vykonávať rôzne pohybové aktivity. Zároveň budú odolné voči vandalizmu, vybavené lavičkami, smetnými košmi a oddelené od komunikácií zelenou bariérou,“ uvádza mestský úrad na svojej internetovej stránke.

Z 20 ihrísk bolo v priebehu rokov 2007 až 2010 obnovených päť, ďalšie tri sa opravia v priebehu tohto roka. Novú tvár získajú ihriská na Vajanského a Hlbokej ulici a v Parku M. R. Štefánika. Ďalšie oddychové zóny budú obnovené v nasledujúcich rokoch.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM