Správy

Vodiči, pozor: Oprava cesty pod Zoborom si vyžiada dopravné OBMEDZENIA

Vodiči, pripravte sa na dopravné obmedzenia na okružnej križovatke pod Zoborom. Prvý deň obmedzení bude podľa polície najkritickejší.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, pozor: Oprava cesty pod Zoborom si vyžiada dopravné OBMEDZENIA
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Krajský dopravný inšpektorát v Nitre upozorňuje motoristickú verejnosť na dopravné obmedzenia pod Zoborom v Nitre. Obmedzenia budú platiť na ceste III/1661 na Dobšinského ulici v úseku od okružnej križovatky Zobor po cestu Pánska dolina. Ich dôvodom je súvislá oprava cesty, informovala polícia.

V termíne od 3. do 6. októbra bude denne od 8.30 do 16.30 h vykonávaná oprava v jednom jazdnom pruhu s premávkou vedenou striedavo vo voľnom jazdnom pruhu. V prvý a najkritickejší deň obmedzenia 3. októbra je nutné počítať v doobedňajších hodinách s uzavretou časťou Dobšinského v smere na Nitrianske Hrnčiarovce.

Prečítajte si tiež

Ďalšie obmedzenia

Počas víkendu v dňoch 7. a 8. októbra bude doprava vedená jednosmerne v smere z Nitrianskych Hrnčiaroviec do mesta. Obchádzka v smere na Nitrianske Hrnčiarovce bude vedená po ulici Svätourbanská a Dolnozoborská. V týždni od 9. do 13. októbra bude cesta prejazdná v oboch jazdných smeroch s krátkodobými obmedzeniami.

Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby rešpektovali dočasné dopravné značenie a pokyny regulovčíkov, ktorí budú usmerňovať premávku.

Vzhľadom na závažnosť obmedzenia a exponovanú časť mesta zároveň upozorňuje motoristickú verejnosť, že je nutné v časoch dopravných špičiek počítať so zdržaním, a preto odporúča využívať aj alternatívne trasy na obchádzanie obmedzenia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

❗️POZOR! PLÁNOVANÉ DOPRAVNÉ OBMEDZENIE V NITRE POD ZOBOROM❗️ ℹ️ Krajský dopravný inšpektorát v Nitre upozorňuje...

Posted by Polícia SR - Nitriansky kraj on Thursday, September 28, 2023
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM