VČELÁRSKE slávnosti prinesú aj OCHUTNÁVKY medu či remeselné trhy
Ak máte radi med a všetko, čo s ním súvisí, mali by ste prísť na 3. ročník podujatia Včelárske slávnosti.
Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre sa o pár dní zmení na veľmi sladké miesto. Už 17. mája 2025 sa tam uskutoční 3. ročník podujatia Včelárske slávnosti.
Všetko o včelách a mede
Deň sa bude niesť v duchu včiel a včelích produktov. Ak prídete, dozviete sa všetko o živote nenahraditeľného hmyzu, ochutnáte rôzne druhy medov a spoznáte množstvo výrobkov z nich.
Podujatie sa uskutoční v priestoroch Slovenského poľnohospodárskeho múzea v Nitre a paralelne aj v Centro Nitra od 9:30 hod. do 17:00 hod.. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční iba v nákupnom centre.
Organizátor podujatia, národné výstavisko Agrokomplex., informuje, že 3. ročník Včelárskych slávností ponúkne aj bohatý sprievodný program.
Tešiť sa môžete na jazdu vlakom Nitrianskej poľnej železnice, na remeselné trhy a regionálne produkty, na prehliadku skanzenu, na tematické tvorivé dielne či zážitkovú degustáciu medu a medoviny. Návštevníci uvidia aj ukážky medobrania.
Zabavia sa aj deti
Nebude chýbať ani kultúrny program. Vystúpi Detský folklórny súboru Silešánek (o 11:00 hod.) a o 14. hodine sa začne hudobno-divadelné predstavenie Medová rozprávka.
Pre deti bude pripravená aj špeciálna zóna s TICadlovo a budú môcť maľovať aj s modelármi.